عضو کمیسیون آموزش گفت: فعلا تصمیمی برای اعمال ۳۰ درصد سنوات تحصیلی در کنکور از سوی کمیسیون آموزش گرفته نشده است.

کمیسیون آموزش تصمیمی برای لحاظ کردن افزایش سوابق تحصیلی کنکور نداردسید محمد جواد ساداتی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اعمال ۳۰ درصد سنوات تحصیلی در کنکور، گفت: یکی از موضوعاتی که برای دانش‌آموزان دوره متوسطه حساسیت ایجاد کرده مبحث کنکور است، بر این اساس جلسه‌ای در چند روز گذشته با رئیس سازمان سنجش در کمیسیون آموزش برگزار و گزارشاتی از سوی رئیس این سازمان به اعضای کمیسیون ارائه شد.

وی افزود: نظراتی مختلفی درباره اعمال ۳۰ درصد سوابق تحصیلی آزمون سراسری وجود دارد، همچنین دانش‌آموزان هم نظراتی در این باره دارند، با توجه به اینکه در سال ۹۲ قانون سوابق تحصیلی تصویب شده بود و بر اساس آن باید سالی ۲۰ درصد این موضوع افزایش پیدا می‌کرد اما به دلیل اینکه آموزش و پرورش نتوانست آزمون استاندارد را برگزار کند، نتیجه‌ای حاصل نشد.

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: فعلا تصمیم نهایی برای لحاظ کردن افزایش سوابق تحصیلی در کنکور سراسری از سوی کمیسیون آموزش گرفته نشده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه موضوع اعمال ۳۰ درصد سنوات تحصیلی در کنکور برای دانش‌آموزان استرس و التهاب ایجاد کرده است خاطر نشان کرد: پیشنهادات مختلفی در دست بررسی است و تلاش می‌کنیم تصمیات اتخاذ شده باعث نگرانی دانش آموزان نشود


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19800

این مطلب را به اشتراک بگذارید :