مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در سفر به منطقه کاشان، درمانگاه تخصصی حضرت ابوالفضل (ع) آران و بیدگل و شعبه تأمین اجتماعی راوند را افتتاح کرد.

به گزارش شمانیوز: دکتر سیدتقی نوربخش پس از افتتاح این درمانگاه به واحد پذیرش مراجعه و روند بهره برداری از سامانه نسخه الکترونیک را از واحد پذیرش تا مراجعه به پزشک و دریافت دارو از داروخانه و سایر واحدهای این درمانگاه بررسی کرد.

درمانگاه تأمین اجتماعی حضرت ابوالفضل(ع) آران و بیدگل با زیربنای ٢ هزار و ۵٨٠ متر مربع در ٣ طبقه احداث شده و برای ساخت و تجهیز این مرکز بالغ بر ٨ میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان هزینه شده است.

دکتر نوربخش در مراسم افتتاح این مرکز درمانی از پیگیری برای ارتقاء خدمات درمانی تأمین اجتماعی در منطقه کاشان خبر داد و گفت: امیدواریم با فراهم شدن شرایط و جذب نیروی تخصصی مورد نیاز شیفت دوم این مرکز نیز برقرار شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: حقوق مستمری بگیران این سازمان در پنج سال گذشته از دوره خدمت دولت تدبیر و امید نزدیک به ١٠۴ درصد افزایش داشته است.

دکتر نوربخش بیان کرد: حمایت های دولت و افزایش های اعمال شده، بخشی از کم توجهی ها نسبت به حقوق مستمری بگیران در گذشته را جبران کرده اما هنوز کافی نیست و باید تلاش بیشتری صورت بگیرد.

وی با اشاره به افزایش ۱۹.۵ درصدی مستمری مستمری بگیران حداقل بگیر و ۱۳.۵ درصدی سایر سطوح سازمان تامین اجتماعی افزود: این افزایش بیشتر از نرخ تورم بوده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: امسال ماهانه ۵٠ هزار میلیارد ریال جهت پرداخت حقوق مستمری بگیران و بیمه بیکاری پرداخت شده که ۴٧ هزار میلیارد ریال جهت مستمری و سه هزار میلیارد ریال جهت بیمه بیکاری بوده، در شرایطی که این سازمان بدون اتکا به منابع عمومی کشور اداره می شود.

وی اضافه کرد: مهمترین رویداد با تلاش دولت و مجلس شورای اسلامی برای سال جاری تصویب آیین نامه اجرایی تبصره ۵ قانون بودجه بود که در قالب آن بودجه ای به سازمان تامین اجتماعی تخصیص یافته است.

دکتر نوربخش عنوان کرد: بخشی از بدهی های دولت با این بودجه تهاتر می شود که به طور قطع در ارتقای کمی و کیفی خدمات سازمان تامین اجتماعی نقش مهمی خواهد داشت.

وی همچنین گفت: با توجه به جنگ اقتصادی از ۶ ماه پیش در سازمان تامین اجتماعی ستادی تشکیل و همه پیش بینی ها جهت تضمین مسائل درمانی و بیمه ای افراد زیر پوشش صورت گرفته و جای نگرانی نیست.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: هم اکنون نزدیک به ۴٢ میلیون نفر (برابر با نیمی از جمعیت کشور) از جمله ۶ میلیون مستمری بگیر اصلی و تبعی زیر پوشش هستند و این سازمان موظف به پرداخت مستمری تامین درمان، سفرهای زیارتی، هزینه های کفن و دفن و بن های خوار و بار است.

در این مراسم دکتر سیدجواد ساداتی نژاد، نماینده کاشان و آران و بیدگل ضمن تشکر از مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی خواستار فعال شدن شیفت دوم درمانگاه حضرت ابوالفضل (ع) و فعال شدن بخش رادیولوژی این مرکز شد.

دکتر علیرضا افشار مدیر درمان تامین اجتماعی شهرستان کاشان در آئین بهره برداری از درمانگاه تامین اجتماعی حضرت ابوالفضل (ع) آران و بیدگل گفت: عملیات اجرایی این طرح از شهریورماه ١٣٩۴ با هدف ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی این شهرستان در زمینی با زیربنای ٢ هزار و ۶٠٠ مترمربع آغاز شد.

دکتر افشار افزود: این درمانگاه در سه طبقه شامل بخش های عمومی، تخصصی، فوریت های پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاه و داروخانه می باشد که در زمان ٢ سال ساخته شد و از چند ماه پیش نیز به صورت آزمایشی کار خود را آغاز کرده بود.

وی افزود: این درمانگاه از نظر استحکام مشابهی ندارد و با توجه به نهایت سخت گیری و بهره گیری از پیمانکار قوی، تمام استانداردهای ایمنی در اجرای طرح در نظر گرفته شده و می تواند الگویی برای سایر نقاط باشد.

ابوالفضل معینی نژاد، فرماندار آران و بیدگل نیز در این مراسم گفت: نزدیک به ٨٠ هزار نفر هم اکنون زیر پوشش خدمات سازمان تامین اجتماعی هستند و با توجه به جمعیت افزون بر ١٠٣ هزار نفری شهرستان، راه اندازی این درمانگاه هدیه مناسبی برای مردم منطقه است.

 

شعبه تامین اجتماعی راوند کاشان به نام شهید ابوالفضل زارعی افتتاح شد

همچنین شعبه تامین اجتماعی راوند کاشان که به نام شهید ابوالفضل زارعی نام گذاری شده است، در آئینی جداگانه با حضور دکتر سیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی راه اندازی شد که در ساختمانی استیجاری با زیربنای بیش از ٢۵٠ مترمربع در منطقه راوند این شهرستان قرار دارد.

دکتر سید تقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مراسم بهره برداری از این شعبه گفت: براساس مصوبه هیئت مدیره و هیات امنای سازمان تامین اجتماعی پرداخت وام بازنشستگان به ارزش ۴۰ میلیون ریال از ابتدای مرداد ماه در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: اعتبار وام به بازنشستگان به میزانی که در تبصره بودجه سال ۹۷ سازمان تامین اجتماعی به تصویب رسیده است، با نرخ چهار درصد به این گروه از شهروندان پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: طرح نوین شعبه‌های تامین اجتماعی از ابتدای تیرماه جاری در کشور آغاز شده است که با اجرای این طرح‌ها ۴۲ میلیون نفر از بیمه‌شدگان تامین اجتماعی کشور، بسیاری از خدمات را با مراجعه به تنها یک باجه و یا حتی به صورت غیر حضوری دریافت می‌کنند.

نزدیک به ٨٧ هزار نفر بیمه شده اصلی و بیش از ٢٣ هزار نفر مستمری بگیر از میان جمعیت ٣۶۵ هزار نفری کاشان از خدمات سازمان تامین اجتماعی در این شهرستان بهره می برند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19672

این مطلب را به اشتراک بگذارید :