عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از ارائه ۷ راهکار ویژه نشست نمایندگان وزیر صنعت در اتاق کاشان به منظور خروج صنعت فرش ماشینی ونساجی منطقه کاشان از بحران نبود نقدینگی و مواد اولیه در اثر چالش های ناشی از ارز خبرداد.

سید جواد ساداتی نژاد در حاشیه این نشست در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، گفت :۷ راهکار اساسی و تدبیر ویژه در این نشست برای خروج حوزه ریسندگی و بافندگی منطقه کاشان از بحران طرح و بحث و بررسی شد تا هر کدام از مسیر اصلی آن و مسوول مربوطه پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه در راهکار اول و دوم تهیه مواد اولیه از داخل ( از محل رایزنی و مذاکره با پتروشیمی ها)و خارج با تامین ارز برای تولیدکنندگان فرش ماشینی و ریسندگی ارائه شد گفت: با توجه به تغییر قرارگرفتن مواد اولیه از گروه کالایی دو به یک مقرر شد تا هفته آینده ارز تامین مواد اولیه از خارج برای تولیدکنندگان فرش ماشینی از بانک مرکزی تامین شود.

به گفته وی، پیگیری ورسیدگی ویژه به موضوع ارز اعتباری خریداران نخ در گذشته که سررسید پرداخت آن‌ها نیز به طرف خارجی رسیده است در کمیته تبصره ۱۴ در وزارت صمت به عنوان راهکار سوم مطرح شد تا با حضور نمایندگان وزیر اقتصاد ( امیر باقری معاون امور بانکی و بیمه وزیر اقتصاد و محمدرضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران) در نشست هم اندیشی عصر امروز در اتاق کاشان با افزایش حد اعتباری افراد در بانک عملیاتی شود.

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، افزود :راهکار چهارم نیز حضور مستمر مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت را بصورت ماهانه یا حداقل فصلی در شرکت های تولید فرش ماشینی کاشان و آران و بیدگل مطرح کرد.

دکتر ساداتی نژاد، تعیین تعرفه ورود مواد اولیه و ایجاد یک مدل برای تعیین مبلغ نخ مورد نیاز صنایع فرش تولید شده توسط صنایع ریسندگی را راهکار مطرح شده پنچم در نشست هم اندیشی با حضور نمایندگان وزیر صنعت، معدن و تجارت دانست و گفت: مقرر شد با این راهکار میزان تعرفه معینی برای نخ وارداتی توسط صنایع ریسندگی به کشور و یک مدل یا فرمول قیمتی تعیین شود.

وی، عدم پرداخت مالیات ارزش افزوده بصورت موقت را با توجه به شرایط اقتصادی موجود از تولیدکنندگان فرش ماشینی را راهکار ششم این نشست برشمرد.

به گفته وی، تامین ارز برای تولیدکنندگانی که نخ را از خارج بصورت ورود موقت وارد کردند راهکار هفتم نمایندگان وزیر صمت برای در نشست هم اندیشی برای خروج از بحران در تولید واحدهای فرش ماشینی است.
نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: برای تحقق راهکار هفتم نیز برگزاری یک جلسه ویژه و اعلام آمادگی سرکار خانم مهندس افسانه محرابی مدیر کل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت مقرر شد.

شایان ذکر است امروز چهارشنبه ۱۳ تیرماه دو نشست مهم اندیشی و اضطراری ملی نمایندگان وزیر صمت و اقتصاد با پیگیری های دوماهه دکتر ساداتی نژاد نماینده کاشان برای خروج صاحبان صنایع فرش ماشینی منطقه کاشان از بحران در اتاق بازرگانی کاشان و شهرک صنعتی صباحی بیدگلی برگزارشد.

گفتنی است نماینده کاشان هفته گذشته در نشست خبری با اهالی رسانه اعلام کرده بود در صورت عدم ریسدگی به بحران مالی و عدم توان تهیه مواد اولیه و سرمایه در گردش تا دو هفته دیگر خطوط تولید ریسندگی و بافندگی در این منطقه با چالش روبرو خواهدشد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19623

این مطلب را به اشتراک بگذارید :