معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت:امروز در تمامی بخش های صنعت یک مشکل وجود دارد وآن هم تهیه مواد اولیه است که ما با قراری که با بورس گذاشتیم در این مورد مشکل را کاهش می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، محسن صالحی نیا چهارشنبه ۱۳تیرماه در نشست فعالان اقتصادی در منطقه صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی،جهت بررسی مشکلات شرکت های تولید فرش ماشینی با اشاره به حائز اهمیت بودن صنعت فرش و مرتفع کردن مشکلات تولیدکنندگان اظهار داشت: ما امروز به صورت ویژه به این منطقه آمده‌ایم و با نگاه ویژه درصدد بر طرف کردن مشکل تهیه مواد اولیه هستیم.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت افزود:امروز در تمامی بخش‌های صنعت یک مشکل وجود دارد وآن هم تهیه مواد اولیه است که مابا قراری که با بورس گذاشتیم در این مورد مشکل را کم خواهیم کرد.

صالحی‌نیا با بیان پیگیری مسئولان و تولیدکنندگان در جهت رفع مشکلات صنعت فرش ابراز داشت:برای تهیه الیاف که شرکت‌های تولیدی نیازمند خارج از کشور هستند، ارز دولتی برای تهیه مواد اولیه در کشور‌های مورد توافق که با محدودیت مواجه نیستیم ظرف دوماه آینده اجرا می شود.

وی گفت: برای تامین مالی شرکت ها اگر شرکتی معوقات بانکی نداشته باشد از تسهیلات بانکی برخوردار می‌شود.
نشست فعالان اقتصادی منطقه کاشان باحضور محسن صالحی نیا،معاون وزارت صنعت ،معدن و تجارت، گلنار نصرالهی مشاور وزیر صنعت ،معدن و تجارت، افسانه محرابی مدیر کل دفتر نساجی و امور پوشاک و سید جواد ساداتی نژاد، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در شهرک سلیمان صباحی ‌بیدگل برگزارشد.

بیش از ۲۰ هزار کارگر در ۸۰۰ واحد تولیدی فرش ماشینی در شهرستان آران و بیدگل فعالیت دارند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19600

این مطلب را به اشتراک بگذارید :