رییس فراکسیون ولایی مجلس، در نامه ای به رییس مجلس خواستار لغو تعطیلات رسمی، غیررسمی و تعطیلات مجلس به دلیل شرایط اقتصادی کشور شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی در نامه ای به دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی خواستار لغو تعطیلات رسمی،  غیر رسمی و تابستانی مجلس شد، که متن آن به شرح زیر است:

با احترام استحضار دارید که روزهای سختی بر مردم عزیز و شهیدپرور ایران اسلامی به ویژه اقشار ضعیف و حقوق‌بگیر می‌گذرد، هر روز شاهد و نظاره‌گر ضعف دیگری در مدیریت خدمت‌رسانی به مردم هستیم، گرانی‌های افسارگسیخته، افزایش لحظه‌ای قیمت سکه و دلار، بی‌ثباتی و رکورد بازار، فشار روزافزون اقتصادی بر کارگران و کارمندان و حقوق‌بگیران و آسیب‌های ناشی از آن حاصل این ضعف مدیریتی است، عده‌ای که بر ساحل امن بی‌دردی نشسته‌اند و دغدغه مردم ندارند.

اما اگرچه ملت بزرگ ایران، با خدای خود پیمان بسته‌اند که بر آرمان‌های الهی خود پا فشاری نمایند و در این راستا در تمام گردنه‌های تاریخی این نظام تمام قد ایستاده‌اند و پرصلابت عبورکرده‌اند، با یاری خدا و با عزم و اراده از این مرحله نیز عبور خواهند نمود و داغ عقب‌نشینی را چونان همیشه بر دل دشمنان این مرزوبوم خواهند نهاد.

اما آگاهی حق مسلم مردم است، از این رو باید با مردم صریح و روشن و بی‌واسطه سخن گفت، به ویژه این مسئولیت در خانه ملت که حضرتعالی مدیریت آن را به عهده دارید، بیش همه عرصه‌ها ضرورت دارد، زیرا مردم مجلس را خانه خود می‌دانند.

تحلیل وضعیت موجود نشان می‌دهد، علی‌رغم همه تلاش‌ها، عملکرد مجلس در این مقطع تاریخی مطلوب و رضایت‌بخش نیست، با این وجود قاطبه مردم چشم امید از خانه خود برنداشته وهمچنان چشم امیدشان به خانه ملت است، همانگونه که در رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان با زبان روز و کنایه از تیم فوتبال سخن گفتند و فرمودند، نمایندگان باید برای مردم گل بزنند تا در صدر جدول (راس امور) بمانند.

این روزها شاهد دستورجلسات و مصوباتی در مجلس هستیم که دردی را از مردم دواء نمی‌کند، یا در این موقعیت در اولویت نیستند، نطق‌های داغ و سخنرانی‌های آتشین ناظر بر دلسوزی برای مردم و جلسات نمادین و معمولی که با حضور نماینده‌ای از دولت که اهداف آن کاملا روشن و تعریف شده نیست و پاسخگوی نیاز امروز جامعه نمی‌باشد.

ریاست محترم مجلس امروز با توجه به اعلام جنگ اقتصادی از طرف خزانه‌داری آمریکا، هنگامه، هیچ‌گونه تغافل، تعلل و تساهل و آینده‌سازی سیاسی نیست، زمان، زمان مقاومت، ایستادگی، ازخودگذشتگی و ایثار برای نظام مقدسی است که خون صدها هزار شهید وخون دل صدها هزار جانباز و ایثارگر و پدر و مادر و فرزند شهید، جوان مردی و غیرت ملت بزرگ ایران را به ضمانت و پشتوانه خود دارد، امروز روز عملیات فتح المبین، خیبر، بیت‌المقدس والفجرها و کربلای ۴ و ۵ و… است.

جناب آقای لاریجانی در این برهه، نیاز به مدیرانی داریم که بتوانند، مانند هشت سال دوران دفاع مقدس از میدان مین عبور کرده، معبر را برای ملت بزرگ ایران بگشایند و فرماندهی این گذرگاه تاریخی، در مجلس با حضرتعالی است.

ریاست محترم مجلس، اینک زمان شفافیت، صداقت و پاسخگویی مسئولین به عملکرد خود در مجلس در مقابل موج مطالبات مردمی است. در این هنگامه حساس، اگر هوشمندانه، منطبق بر زمان عمل شود، برگ زرینی در کارنامه شما و مجلس رقم خواهد خورد، اما دریغ از زمانی که فرمانده ایفای نقش نکند و در خاکریز عملیات، دشمن صحنه را خالی ببنید، به خدا پناه می‌برم از لکه تاریکی که بر دامن مجلس بنشیند و هیچ نوری قادر به محو آن نباشد.

رئیس محترم قوه مقننه، امروز باید مجلس در خط مقدم جنگ اقتصادی بر خاکریزهای منطقه عملیاتی سینه سپر کند و به‌گونه‌ای عمل نماید که دولت نیز با مجلس همراه شود تا مردم امنیت اقتصادی را احساس نمایند، استحضار دارید که این جنگ تمام‌عیار است و مردان و زنان با درایت و دلاوری را می‌طلبد که در کنار مردم و با مردم زندگی کنند.

جناب آقای لاریجانی، اعتقاد واثق دارم که نمایندگان ملت، تمام قد آمادگی حضور در این عرصه امتحان و جهاد را دارند، لذا با این پشتوانه‌های ارزشمند، آیا وقت آن نرسیده است که مجلس به جای حمایت‌های بی‌چون و چرا و استیضاح‌های بی‌فرجام و ناامیدکننده، وزرای ناکارآمد را، برکنار کند و همراه و همگام با اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در مساعدت با رئیس‌جمهور محترم، وزرایی مردمی، جهادی و متعهد به آرمان‌های نظام را جایگزین نماید؟

 


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19567

این مطلب را به اشتراک بگذارید :