عضو فراکسیون ولایی مجلس اعتقاد دارد مهمترین دغدغه در مواجه با FATF مسئله تعریف از تروریسم در بین کشورهای دنیا مانند ایالات متحده آمریکا و همچنین سازمان ملل است.

سید جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص اینکه آیا پیوستنFATF به صلاح کشورمان است یا خیر، گفت: مهمترین دغدغه در مواجه با FATF مسئله تعریف از تروریسم در بین کشورهای دنیا مانند ایالات متحده آمریکا و همچنین سازمان ملل است.

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بنابراین الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم در مجلس به مدت دو ماه مسکوت ماند تا بررسی بیشتر شود.

وی ادامه داد: باید یادآور شد که بررسی الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم با موضوع FATF متفاوت است و رسانه ها در پرداختن به این موارد باید دقت بیشتری داشته اند؛ البته موضوع مذکور یکی از زیربناهای FATF محسوب می شود

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بنابراین وقتی کشورمان عضو کنوانسیونی شود که مرتبط با FATF است باید از قوانین آن تبعیت کند؛ به عنوان مثال ممکن است نهضت های آزادی بخش و محور مقاومت مانند حزب الله توسط این مجموعه به عنوان گروه های تروریستی معرفی شود لذا آنوقت کشورمان در برخورد با این مسئله باید پیرو قوانین باشد.

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: الحاق دولت ها کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم یکی از ابزارهای FATF تا بتوانند از این طریق کشورها را مورد تحریم قرار دهند. از این رو با توجه به مشکلی که مستکبران با ایران دارند، در تلاش هستند که کشورمان به کنوانسیون بپیوندند تا از طریق شفافیت های مالی ایران را دچار چالش کنند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به آرمان های کشورمان مبنی بر حمایت از مظلومان، پذیرش FATF به صلاح کشور نیست و دامی در مقابل ایران محسوب می شود.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19545

این مطلب را به اشتراک بگذارید :