ساداتی نژاد افزایش ۳۰ درصدی مواد اولیه را بحث دیگر خاطرنشان کرد و گفت: درحالی‌که قیمت مواد اولیه افزایش ۳۰ درصدی داشته است به تولیدکننده فرش گفته می‌شود تو نمی‌توانی نرخ فرش را افزایش دهید.

وی افزود: چرا این افزایش نرخ را به پتروشیمی که مواد اولیه گرانول را تولید می‌کند و گرانول را افزایش داده است گفته نمی‌شود افزایش قیمت نداشته باش.

به گفته وی، مواد اولیه تولیدکننده مثلاً بی سی اف که ۶ هزار تومان بوده است به ۱۱ هزار تومان افزایش‌یافته است بنابراین طبیعی است که قیمت فرش آن را هم بالا ببرد.

ساداتی نژاد، با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۵۰ درصد تولیدکنندگان فرش ماشینی در کاشان و آران و بیدگل تولید خود را متوقف کردند گفت: با این اوضاع نمی‌توانند و نمی‌دانند چه شرایطی پیش خواهد آمد و با این وضعیت چگونه تولید کنند.

افزایش قیمت مواد اولیه پتروشیمی

وی در پایان با تأکید بر اینکه این مسئله شوخی‌بردار نیست و بسیار سرنوشت‌ساز و حساس و دارای اهمیت است گفت: ما از دولت، وزارت اقتصاد، وزارت صنعت معدن و تجارت و بانک مرکزی درخواست می‌کنیم که این موضوع بسیار مهم را بررسی و تدبیر جدی کنند تا در منطقه ما که دومین قطب تولید فرش ماشینی در دنیا است صنعت فرش ماشینی ورشکسته و تعطیل نشود و نیروهای کار نیزبیکارنشوند.

به گفته وی، در این هفته یک جلسه با افراد ذی‌نفع و نهادهای مرتبط ازجمله بانک مرکزی و وزارت صنعت در تهران برای ارز و کمیسیون رفع موانع تولید برگزارخواهدشد و حتی در مجلس نیز جلسه ویژه‌ای برای فرش ماشینی منطقه گرفته خواهدشد تا این صنعت دچار تعطیلی و بیکاری تبعات و مشکلات ناشی از آن نشود.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19538

این مطلب را به اشتراک بگذارید :