رئیس کمیته مطالعات راهبردی آب مجلس شورای اسلامی گفت: ملت سرافراز ایران هیچگاه فریب حرف های دروغین نتانیاهو و ماسکی را که دشمن قدار در قالب دوست به چهره زده است، را نمی خورند.

سیدجواد ساداتی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، در واکنش به انتشار ویدئویی از سوی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره وضعیت آب ایران افزود: ۲۰ خردادماه نتانیاهو پیرامون وضعیت آبی ایران و کمک به کشاورزان ایرانی پیام مضحکی صادر کرد.

رئیس کمیته مطالعات راهبردی آب مجلس اضافه کرد: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی از کمک به ایران برای غلبه بر بحران کم آبی سخن می گوید که مشکلات زیادی را برای مردم منطقه و غزه در این حوزه ایجاد کرده است.

ساداتی نژاد ادامه داد: امروز فلسطینیان و مردم مظلوم غزه در محاصره صهیونیست ها و با کمبود آب خصوصا آب آشامیدنی مواجه هستند؛ همچنین آنان با کمبود آب برای آبیاری درختان زیتون که منابع درآمدی شان محسوب می شود، مواجهند. نتانیاهو با این سابقه، چطور از کمک به ایران که دستش به خون دانشمندان ایران است سخن می گوید.

رئیس کمیته مطالعات راهبردی آب مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نتانیاهو بیان کرده میلیون ها کودک ایرانی به دلیل مدیریت نادرست و سرقت منابع حیاتی و بی کفایتی از سوی ایران رنج می برند؛ در حالی که صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) در سال ۲۰۱۷ هشدار داده که کودکان غزه با مشکل آب سالم و بهداشت مواجه هستند؛ این رژیم کودک کش هیچگاه به این گزارش سازمان ملل توجه نکرده است.

وی یادآور شد: نوار غزه در حال حاضر به دلیل نبود آب شرب، با تشنگی فراگیر رو به رو است؛ به طوری که کشورهای اروپایی به فکر اختصاص اعتبار و راه حل برای تامین آب شرب آن افتاده اند.
ساداتی نژاد خطاب به نتانیاهو تاکید کرد: شما اگر ادعا می کنید به بشریت و انسانیت پایبند هستید و اینگونه پیام ها را می فرستید، مردم مظلوم غزه را سیراب کن. شما آب شرب برای کودک تشنه غزه فراهم کنید، لازم نیست به فکر ایران باشید.

رئیس فراکسیون مدیریت منابع آب مجلس ادامه داد: در فلسطین اشغالی ما هیچ رود دائمی نداریم و تنها رود، رود اردن است. در سرزمین های اشغالی بعد از جنگ ۱۳۴۶ در مرز مشترک سوریه، اردن و رژیم صهیونیستی این آب در جریان است.

وی عنوان کرد: فلسطین اشغالی یکی از کشورهای خشک و کم آب منطقه است، در آنجا نیز بحران آب وجود دارد.

ساداتی نژاد تصریح کرد: رژیم صهیونیستی با این همه ادعا چه بر سر عراق آورده است؟! نتانیاهو که مدعی کمک به مردم ایران در زمینه آب است متاسفانه با همکاری ترکیه و زیر پا گذاشتن کنوانسیون های مختلف بین المللی، با تاسیس سدهایی بر مسیر دجله و فرات و با استفاده از آشفتگی وضعیت عراق بخش زیادی از عراق و ایران را با ریزگرد روبه رو کرده و کشاورزی عراق را نابود کرده است.

یکی از دلایل ریزگردهای ایران و عراق رژیم صهیونیستی است
رئیس فراکسیون منابع مطالعاتی آب مجلس عنوان کرد: یکی از دلایل وجود ریزگردها در ایران و عراق سرمایه گذاری رژیم صهیونیستی در پروژه گاپ در ترکیه است.

ساداتی نژاد گفت: برای نابودی دجله و فرات، رژیم صهیونیستی و ترکیه، ۱۴ سد بر فرات و ۸ سد بر دجله و در جمع ۱۹ نیروگاه برقابی در حال احداث دارند که بزودی تکمیل می شوند.

وی بیان داشت: ده ها شرکت اسرائیلی در پروژه گاپ شرکت دارند.

رئیس کمیته مطالعات راهبردی آب مجلس تصریح کرد: در حالی نتانیاهوی نادان به گمان خود به دنبال حل بحران زیست محیطی در ایران است که پروژه گاپ را ساماندهی می کند؛ اگر خیلی به فکر محیط زیست هستید از پروژه گاپ بیرون بکشید.

ساداتی نژاد تاکید کرد: حرف با عمل سنجیده می شود؛ اینکه بیایند و ویدئویی بسازند، تنها فریبکاری است.

نماینده مردم کاشان در مجلس اظهار داشت: اسرائیل که ادعای کمک به ایران می کند تنازعات آبی زیادی را در مرزهای خودش دارد و حقوق بسیاری از مردمان همسایه خود از جمله سوریه و اردن را نمی دهد.

وی خاطرنشان کرد: بهتر است به جای دلسوزی و فضاسازی دروغین، حقوق مربوط به همسایگان خود را در آب های سرزمینی آنها به رسمیت بشناسد و مردم کشورهای همسایه را وارد جنگ و کشتار نکند.

ساداتی نژاد تصریح کرد: این بحثی است که اسرائیل در مورد دریاچه طبریه هم دارد؛ در داخل خاک سوریه یک کمربند امنیتی با عمق ۴۰۰ متر که دریاچه طبریه را در بر می گیرد ایجاد کرده تا برای همیشه این بخش را در داخل رژیم خود قرار دهد.

رئیس کمیته مطالعات راهبردی آب مجلس افزود: اسرائیل با تعهد عقب نشینی به مرز چهاردهم ژوئن ۱۹۶۷ چرا مخالفت کرد. به این دلیل که سیطریه خود را بر دریاچه طبریه که تامین کننده بیش از یک سوم نیازهای آبی آن است را با اشغال نگه داشته است.

وی بیان کرد: وضعیت آبی که رژیم صهیونیستی ادعا می کند برای مردم خود فراهم کرده، با آب های غصبی و تجاوز و اشغال بر روی منابع آبی دیگر کشورها است؛ لذا چنین آدمی که بلندی های جولان را نگه داشته تا منبع آبی سوریه را تصاحب کند حق ندارد اینگونه سخن بگوید.

نماینده مردم کاشان تصریح کرد: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی ادعای حمایت از مردم ایران می کند که در فشارهای ظالمانه و جنگ های اطراف ایران دخالت داشته و دانشمندان هسته ای ما را ترور کرده است.

رئیس کمیته مطالعات راهبردی آب مجلس تاکید کرد: نتانیاهو چطور جرات می کند کلمه محیط زیست را به زبان بیاورد. اسرائیل در حالی ادعای آبادانی برای ایران را دارد که در طول عمر ۷۰ ساله خودش سابقه نداشته به کشوری برود و غیر از خرابی، جنگ و ناامنی کاری کند.

رئیس کمیته مطالعات راهبردی آب مجلس گفت: رژیم صهیونیستی تاکنون هیچ پروژه رایگانی را در هیچ جای دنیا انجام نداده است. آن وقت چطور یک فرد متجاوز درباره حقوق آبی دیگر سرزمین ها اینگونه سخن می گوید و ادعاهای این چنینی بیان می کند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19507

این مطلب را به اشتراک بگذارید :