عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: یکی از نگرانی‎‌ها در خصوص الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، انحصار در تعریف تروریسم است؛ یعنی تروریسم را باید طبق تعریف این کنوانسیون بشناسیم.

سید جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، اظهار داشت: استفاده از حق تحفظ براساس معاده بین‌المللی که در این زمینه وجود دارد، با محدودیت‌هایی روبه‌رو است، در این کنوانسیون آمده که لحاظ آن حق تحفظی که اهداف کنوانسیونی را مخدوش کند، فاقد ارزش حقوقی است.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بسیاری از کنوانسیون‌ها قید شده است که حق تحفظ باید محدود به موضوع خاصی باشد و با توجه به وضعیتی که کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم دارد و شرایط لحاظ کردن حق تحفظ، پیوستن به این کنوانسیون هیچ کمکی به ایران نمی‌کند.

وی افزود: اکنون در کشور لایحه پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم داریم و هر موردی که وجود داشته باشد را می‌توان بر اساس این قوانین مورد رسیدگی قرار داد، آنچه که در این کنوانسیون نگران کننده می‌باشد، انحصار در تعریف تروریسم است؛ یعنی تروریسم را باید طبق تعریف کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم بشناسیم.

ساداتی نژاد ادامه داد: وقتی تعریف تروریسم را در اختیار این کنوانسیون قرار دهیم، براساس این تعریف در مورد کشور تصمیم‌گیری می‌شود و قطعا محدودیت‌هایی را ایجاد می‌کند، هیچ انسانی ابزار قضاوت بر علیه خود را به دیگران نمی‌دهد.

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به تاخیر افتادن تصمیم‌گیری صحن مجلس شورای اسلامی در خصوص الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم اقدام خوبی بود تا گفت‌وگوی بیشتری صورت بگیرد، گفت: امیدواریم بتوانیم از این گردنه عبور کنیم و به کونه ای عمل کنیم که تصمیمی بر علیه کشور اتخاذ نشود.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19493

این مطلب را به اشتراک بگذارید :