عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصویب ماده ۲۳۶ به منظور بررسی و رسیدگی صندوق رفاه دانشجویان و مجوز رشته های مراکز غیرانتفاعی خبر داد.

سید جواد ساداتی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو با اشاره به جلسه روز دوشنبه این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه به منظور بررسی و رسیدگی صندوق رفاه دانشجویان و همچنین مجوز رشته های مراکز غیرانتفاعی ماده ۲۳۶ را تصویب کردیم.

وی با بیان اینکه اعضای کمیته تحقیق و تفحص برای بررسی این موارد نیز تعیین شدند افزود: ۶ نفر از کمیسیون برای هر کمیته مشخص شد تا اقدامات کارشناسی را انجام دهند.

ساداتی نژاد تصریح کرد: در مورد صندوق رفاه دانشجویان مباحثی پیرامون قرارهای منعقده صندوق، ارجاع وام دانشجویان به بانک ها و قراردادهای بین صندوق و بانک ها مطرح شده بود و با توجه به اینکه اولویت صندوق رفاه دانشجویان ارایه وام و تسهیلات به آنها است براساس نگرانی های دانشجویان و موارد مطروحه تصمیم گرفتیم تا به این موضوع رسیدگی کنیم.

عضو کمیسیون آموزش یادآور شد: علی رغم اینکه اولویت صندوق رفاه دانشجویان اعطا وام است اما بعضا پیش می آید که صندوق منابع خود را از طریق برخی اقدامات اقتصادی افزایش دهد که این اقدامات می تواند ضرباتی را به صندوق وارد کند. حال ممکن است این اقدامات مشکلی برای صندوق ایجاد نکرده باشد اما مجلس بنا دارد براساس اطلاعات و شبهاتی که وجود دارد به این موضوع ورود کند

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اعمال ماده ۲۳۶ در خصوص مجوز رشته های مراکز غیرانتفاعی گفت: اعتراضات زیادی در این زمینه وجود دارد که بعضا رشته هایی به این مراکز داده می شود که اعضای هیئت علمی لازم را ندارند و نتیجه آن خروجی بی کیفیت و وضعیت بازار بدون کار در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

ساداتی نژاد در پایان خاطر نشان کرد: بر همین اساس و با توجه به مستندات موجود ماده ۲۳۶ را به تصویب رساندیم.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19448

این مطلب را به اشتراک بگذارید :