نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس از ارسال درخواست کاهش تعرفه برق این دو شهرستان به هیات دولت خبر داد.

کاهش تعرفه برق کاشان و آران و بیدگل دوباره روی میز هیات دولتبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ سیدجواد ساداتی نژاد گفت: پیشنهاد اصلاح تعرفه برق دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل و احتساب آن بر اساس منطقه سه گرمسیری پس از تایید کارشناسان مربوط به هیات دولت ارسال شد تا پس از تایید، نرخ برق مصرفی از خرداد تا شهریور هرسال براساس تعرفه سه گرمسیری محاسبه شود.

وی افزود: پیشنهاد اولیه این طرح خرداد پارسال از سوی وزیر وقت نیرو به هیات دولت ارسال شد که به دلیل تغییر و شروع به کار دوره جدید هیات دولت به نتیجه نرسید.

ساداتی نژاد یکی از دلایل پیشنهاد این طرح را گرمای شدید فصل تابستان دانست و بیان کرد: شدت گرما در این دو شهرستان باعث شده تا مردم ۲۲یا۲۴ ساعت از کولر استفاده و هزینه برق مصرفی مردم در شش ماهه نخست سال افزایش یابد.

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی همچنین به بحران آب و مصرف بیش از هفت و نیم میلیارد لیتر آب برای کولر های آبی اشاره کرد و گفت: اجرای طرح اصلاح تعرفه برق به مردم برای جایگزین کردن کولر گازی به جای کولر آبی کمک و از هدر رفت آب جلوگیری می کند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19422
کلیدواژه ها :

این مطلب را به اشتراک بگذارید :