مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه تهران از کمک سالیانه ۲۰ میلیارد تومان این بنیاد به دانشگاه تهران خبر داد و گفت: براساس یک برنامه ۱۰ ساله، باید ۳۰ تا ۳۵ درصد نیازهای مالی دانشگاه توسط این بنیاد تامین شود.

دکتر ساداتی‌نژاد در حاشیه آئین نیکانه بنیاد حامیان دانشگاه تهران که با حضور جمعی از خیرین، رئیس دانشگاه و اعضای هیات امنا و هیات مدیره دانشگاه برگزار شد، در گفت و گو با ایسنا، تامین مالی دانشگاه تهران را مهم‌ترین هدف از تاسیس این بنیاد دانست و گفت: براساس برآورد صورت گرفته، حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان هزینه برای تامین این دانشگاه لازم است و تلاش می‌کنیم با کمک این بنیاد و جذب خیرین نقشی در حل نیازهای مالی دانشگاه داشته باشیم.

❇️ وی در ادامه با بیان اینکه بسیاری از دانشگاه‌های دنیا با کمک خیرین اداره می‌شوند، گفت: مثلا بنیاد هاروارد در سال ۲۰۱۶ حدود ۶ هزار و ۶۵۰۰ میلیارد دلار برای دانشگاه هاروارد کمک مردمی جذب کرده و یا اینکه بنیاد سئول حدود ۳۵ درصد اعتبارات دانشگاه را تامین می‌کند.

❇️ مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه سالیانه حدود ۳۵ میلیارد تومان باید برای دانشگاه جذب مالی داشته باشیم، گفت: در حال حاضر سالیانه ۲۰ میلیارد تومان حمایت مالی از دانشگاه تهران می‌کنیم و امیدوار هستیم ظرف ۱۰ سال آینده بتوانیم ۳۰ تا ۳۵ درصد هزینه‌های دانشگاه را حمایت مالی کنیم.

❇️ دکتر ساداتی‌نژاد خاطرنشان کرد: در ابتدای تاسیس بنیاد حامیان دانشگاه تهران فقط ۱۵ نفر به عنوان خیر جذب این بنیاد شده‌اند، اما امروزه این آمار به ۳۰۰ نفر افزایش پیدا کرده و امسال نیز تلاش خواهیم کرد به ۲۵۰۰ خیّر که از خانواده دانشگاه تهران یعنی اساتید، فارغ‌التحصیلان، دانشجویان و یا حتی غیره هستند، برسیم.

❇️ وی خاطرنشان کرد: حمایت از دانشجویان برگزیده و همچنین دانشجویان مستعد و بی‌بضاعت دانشگاه تهران را از برنامه‌های مهم اجرایی بنیاد حامیان دانشگاه عنوان کرد و گفت: ظرفیت این حمایت‌ها بستگی به تعداد جذب خیرین در بنیاد دارد.

❇️ مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه نیازهای دانشگاه تهران برای حمایت خیرین بر روی سایت این بنیاد قرار دارد، گفت: تعمیر فضاهای کاربردی و فیزیکی این دانشگاه از دیگر فعالیت‌های بنیاد حامیان خیرین دانشگاه تهران است که انجام می‌شود، ضمن اینکه با توجه به ویژگی شهر بودن این دانشگاه هر سلیقه‌ای می‌تواند در هر حوزه‌ای که مایل است همکاری داشته باشد.

❇️ به گزارش ایسنا در پایان این نشست از اقدامات خیرین و واقفین دانشگاه تهران تجلیل و قدردانی شد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19419

این مطلب را به اشتراک بگذارید :