عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه نخبگان برای بازگشت به کشور به انگیزه و فضای کار نیاز دارند، گفت: اقدامات لازم برای جذب نخبگان ایرانی انجام نشده است.

سید جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه برای بازگشت نخبگان به کشور باید انگیزه‌های لازم برای آنان ایجاد شود، گفت: افراد نخبه ای که در خارج از کشور به تحصیل مشغول‌ هستند از فرزندان این کشور هستند و از آنجایی که این افراد در دانشگاه‌های برتر دنیا تحصیل کرده‌اند می‌توانند در رشد و ارتقای جامعه بسیار اثرگذار باشند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از الزامات کشور ایجاد شرایط لازم برای ترغیب نخبگان برای بازگشت به کشور است، افزود: می‌توان از این افراد در مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و حوزه صنعت استفاده کرد.

وی بیان کرد: معاونت علم و فناوری اقدامات بسیار مناسبی برای جذب دانشجویان و فارغ‌التحصیلان نخبه انجام داده است؛ در پارک پردیس جمع بسیاری از این نخبگان گردهم جمع شده‌اند؛ این معاونت به نخبگان وام بلاعوض اختصاص می‌دهد تا این افراد بتوانند ایده‌ها و افکار خود را در کشور اجرا کنند.

ساداتی‌نژاد اظهار کرد: با توجه به اینکه هدف مجلس شورای اسلامی ایجاد زمینه‌های لازم برای جذب نخبگان است در بودجه سال ۱۳۹۷ اعتبارات لازم برای حمایت از نخبگان و فارغ‌التحصیلان ایرانی که به کشور بازگشته‌اند را افزایش داد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نخبگان برای بازگشت به کشور به انگیزه و فضای کار نیاز دارند، افزود: یکی از وظایف وزارت علوم فراهم کردن زمینه‌های فعالیت فارغ‌التحصیلان بازگشته به کشور است این درحالی است که این وزارتخانه در این زمینه نقص دارد و اقدامات لازم برای جذب نخبگان ایرانی را انجام نداده است.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19417

این مطلب را به اشتراک بگذارید :