عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از اتخاذ تصمیمات ناگهانی در آموزش و پرورش گفت: این امر خانواده‌ها و دانش‌آموزان را سر در گم کرده است.

سید جواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص طرح آموزش و پرورش مبنی بر حذف آزمون چهارگزینه‌ای ورودی پایه هفتم تحصیلی جهت کاهش اضطراب دانش‌آموزان گفت: اگر آموزش و پرورش قصد انجام کاری را دارد، باید براساس حقوق شهروندی از قبل بطور کامل به ذی نفع اطلاع‌رسانی کند زیرا قابل قبول نیست تصمیمات، آنی در وزارت آموزش و پرورش گرفته شود و آنی اجرا شود.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه راجع به مدارس سمپاد نیز به همین صورت اعمال شد؛ بسیاری از خانوده‌ها هزینه کردند و فرزندانشان را برای آزمون سمپاد آماده کردند اما به طور ناگهانی آموزش و پرورش اعلام کرد که امسال مدارس سمپاد حذف شده است.

این نماینده مجلس در دوره دهم بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش باید برای هر اقدامی تاریخ معین کنند؛ به طور مثال باید از برگزاری آزمون سمپاد در سال جاری و حذف آن در سال بعد سخن می‌گفتند تا آمادگی لازم برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان مهیا شود و باید با مردم رابطه تعاملی مناسب گرفته شود.

ساداتی نژاد ادامه داد: تصمیم وزارت آموزش و پرورش برای حذف آزمون چهار گزینه‌ای برای ورودی پایه هفتم نیز را می‌توان جزو اتخاذ تصمیمات آنی در وقت نامناسب تلقی کرد؛ کلیات این طرح آموزش و پرورش مناسب است و اگر زمان و کیفیت برگزاری آزمون جایگزین آن برای مردم بطور کامل اطلاع‌رسانی شود، می‌تواند نتیجه مطلوب بدهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تصمیمات در سیستم آموزشی زمان‌بر است و نمی‌توان بصورت آنی آنها را انجام داد زیرا زمان مهمترین فاکتور است و باید وزارت آموزش و پرورش زمان مناسبی برای اجرای طرح‌های خود در نظر بگیرد تا خانوده‌ها و دانش آموزان خود را برای وفق با شرایط جدید آماده کنند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19402
کلیدواژه ها :

این مطلب را به اشتراک بگذارید :