درخواست کاهش تعرفه برق دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل توسط وزیر نیرو به هیات دولت دوازدهم ارسال شد.

پس از درخواست های متعدد مردم و پیگیری نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل و تایید کارشناسان اداره کل استان اصفهان و وزارت نیرو، درخواست کاهش تعرفه برق این منطقه در ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ توسط وزیر نیرو به هیات دولت دوازدهم ارسال شد.

بر اساس این پیشنهاد، در صورت تایید نهایی هیات دولت، نرخ برق مصرفی این دو شهرستان از خرداد تا شهریور هر سال که اوج مصرف برق منطقه است برطبق تعرفه سه گرمسیری محاسبه خواهد شد.

دکتر سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری شبستان گفت: پیشنهاد اصلاح تعرفه برق این دو شهرستان و احتساب آن بر اساس منطقه سه گرمسیری در خردادماه سال ۱۳۹۶ هم از سوی وزیر وقت نیرو به دولت اعلام شد اما درآن مقطع با تغییر هیئت دولت و شروع دوره جدید، نتوانست به نتیجه برسد.

وی افزود: در دوره جدید، مجددا مراحل کار از ابتدا مجددا شروع شد و نهایتا استدلال ما برای تغییر و کاهش تعرفه در چهار ماه از ابتدای خرداد تا پایان شهریور پذیرفته شد، بنابراین وزیر نیرو از دولت خواسته است موضوع در هیئت دولت مطرح و مصوبه آن برای اجرا به وزارت نیرو ابلاغ شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به گرمای شدید این منطقه کویری در تابستان گفت: این وضعیت، استفاده از کولرهای آبی به مدت ۲۲ یا ۲۳ساعت در شبانه روز را اجتناب ناپذیر کرده و به همین جهت، برق مصرفی مردم منطقه در ۶ ماهه نخست سال بسیار بالاست.

دکتر ساداتی نژاد، یکی از مهم ترین چالش های آبی منطقه را استفاده از کولرهای آبی دانست و عنوان کرد: ۱۲۰ هزار خانوار در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل ساکن هستند و کولرهای آبی منازل بیش از ۷ و نیم میلیارد لیتر در طی ماه های خرداد تا شهریور آب مصرف می کنند.

نماینده شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس افزود: کاهش تعرفه برق، سبب خواهد شد مردم به تغییر سیستم سرمایشی از کولرهای آبی به کولرهای گازی ترغیب شوند و همین امر کاهش شدید هدررفت آب و در نتیجه مصرف بهتر این نعمت الهی را به همراه خواهد داشت.
دکتر ساداتی نژاد ابراز امیدواری کرد: هیئت دولت به این مطالبه بحق مردم دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل پاسخ مثبت دهد و مردم این دو شهرستان خشک و کویری، تابستان امسال از این کاهش تعرفه بهره مند شوند.

یادآور می شود؛ در حالی که متوسط دمای هوای دشت کاشان شامل شهرستان های کاشان و آران و بیدگل از شهر قم حداقل یک درجه بالاتر است، تاکنون این منطقه در تعرفه ۳ گرمسیری قرار نگرفته و به همین دلیل، مردم این دو شهرستان در مقایسه با مردم قم هزینه سه برابری پرداخت می کنند.

 

 


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19398

این مطلب را به اشتراک بگذارید :