یک نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای FATF به منزله نصب دیده‌بان دشمن در خاک خودی است گفت: FATF ابزار پیشبرد جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران است.

سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان با ‌اشاره به اینکه گروه ویژه اقدام مالی(FATF) همسو با منافع آمریکا ایجاد شده است، اظهار کرد: FATF در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های سیاست خارجی ایالات متحده است همانگونه که با اوج‌گیری اختلافات دو کشور پاکستان و آمریکا، زمزمه‌هایی مبنی بر مذاکره آمریکا و متحدان اروپایی این کشور با گروه ویژه اقدام مالی برای قرار گرفتن پاکستان در لیست خاکستری این نهاد
مطرح شد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با ‌اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی که اخیرا فرمودند؛ اصلی‌ترین طراحی کنونی برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی جنگ اقتصادی است و وزارت خزانه‌داری آمریکا اتاق جنگ علیه ایران است، گفت: امروزه یکی از ابعاد اساسی تقابل ایران با آمریکا جنگ اقتصادی است که FATF ابزار پیشبرد جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران است.
ساداتی‌نژاد با یادآوری اینکه ایالات متحده از چند دهه قبل با ادعای واهی مبارزه با گروه‌های تروریستی اقدام به استفاده از ابزار پولی و بانکی کرد، افزود: اجرای FATF  به منزله نصب دیده‌بان دشمن در خاک خودی است. ایالات متحده در راستای اهداف سوء خود با جمع‌آوری تراکنش‌های مالی و کلیه اطلاعات مبادلات اقتصادی در عرصه جهانی، تحریم‌های ثانویه خود را علیه‌اشخاص، گروه‌ها و کشورهایی که در تقابل با آمریکا هستنداستفاده کرده است.
وی با ابراز اینکه این اقدام آمریکا ساخت سلاح پولی است گفت: دستیابی وزارت خزانه‌داری آمریکا به تمامی اطلاعات بانک‌های مختلف باعث تسلط کامل این کشور بر نظام مالی بین‌المللی می‌شود. دولت همکاری‌های متعدد باFATF  در راستای  اجرای برنامه‌ها و توصیه‌های مختلف این گروه داشته است.
نتیجه و خروجی همکاری‌های صورت گرفته، توصیه FATF به تعامل و ارتباط محتاطانه کشورهای دیگر با کشورمان است.نماینده کاشان، آران و بیدگل با ابراز تعجب از موافقان لایحه FATF افزود: تعامل باFATF نتیجه‌ای جز فشار مضاعف و روزافزون به ایران برای اجرای کامل و دقیق خواسته‌های پایان ناپذیر این نهاد نداشته است. فعالیت FATF در راستای منافع و مطامع آمریکا است. اجرای برنامه‌های این نهاد برای کشور خسارت بار و دارای تبعات زیان‌آور است و پدیده خودتحریمی یکی از مهم‌ترین تبعات عمل به توصیه‌های FATF است.
ساداتی نژاد با هشدار نسبت به اینکه یکی دیگر از تبعات اجرای برنامه‌های FATF افزوده شدن بر تعداد‌اشخاص و نهادهای کشور که مشمول تحریم‌های ظالمانه آمریکا قرار گرفته‌اند می‌شود گفت: عاقبت این اقدام تقسیم شدن کشور به دو قسمت تحریمی و غیر‌تحریمی با هدف ایجاد اختلاف داخلی است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با ابراز تعجب از اینکه برخی نمایندگان تصویب این لایحه را به نفع منافع ملی کشور می‌دانند تاکید کرد: اگر به صراحت اعتقاد دارید که تصویب این لایحه به سود منافع دراز مدت اقتصادی کشور است بنابراین چرا با علنی شدن رأی بهFATF مخالف هستید.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19226

این مطلب را به اشتراک بگذارید :