عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر نگاه سرمایه‌ای به آموزش و پرورش داشته باشیم، منجر به اتفاق بزرگی در توسعه کشور خواهد شد.

سید جواد ساداتی نژاد در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از مهمترین مولفه های توسعه، عرصه تعلیم و تربیت است،  بنابراین آموزش و پرورش جایگاه ویژه و فوق العاده ای پیدا می کند و به مانند سنگ بنای توسعه مورد توجه برنامه ریزان قرار می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه رفع مشکلات آموزش و پرورش نیازمند تغییر نگاه و نگرش مسئولان به این حوزه است، افزود: هر چند که بودجه آموزش و پرورش در لوایح سنواتی دولت همیشه با رشد همراه بوده است، اما اگر نگاه سرمایه ای به آموزش و پرورش داشته باشیم، منجر به اتفاق بزرگی در توسعه کشور خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمبود اعتبار یکی از مشکلات همیشگی تحمیل شده به آموزش و پرورش است و به واسطه جمعیت این قشر، مسئولان همیشه نگاه هزینه ای به آن دارند که این مانع از تخصیص اعتبار مناسب شده است.

وی تصریح کرد: بخشی از مشکلات وزارت آموزش وپرورش به نوع و میزان ارتباط و تلاش های فعال و اثرگذار این مجموعه بر می گردد که در زمان تخصیص اعتبارات باید صورت بگیرد .

ساداتی نژاد تاکید کرد: یکی دیگر از مشکلات آموزش و پرورش تامین نیروی انسانی است که تا چند سال آینده در این حوزه ۲۵۰ هزار بازنشسته داریم که جایگزینی نیروی انسانی مساله بسیار مهمی است و نباید نسبت به آن بی توجه ماند.

وی گفت: در مورد حق التدریس‌ها و آموزش یاران نهضت سواد آموزی طرحی در مجلس مطرح شد که موافقان و مخالفانی دارد و هنوز به نتیجه نرسیده اما سعی می کنیم با جمع بندی و تعامل به زودی در دستور کار قرار گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقش اساسی و پایه ای وزارت آموزش و پرورش بر هیچ کس پوشیده نیست، تصریح کرد: شهروندان و مدیران آینده کشور در مدارس، پرورش پیدا می کنند، اما باید اعتبارها متناسب با این ماموریت به آموزش و پرورش تخصیص یابد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19127

این مطلب را به اشتراک بگذارید :