نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی گفت: یک بخشی از دانش آموزانی که در مدارس سمپاد مشغول تحصیل هستند از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند و نمی‌توانند هزینه‌های آنچنانی تحصیل را پرداخت کنند.

سید جواد ساداتی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص مدارس سمپاد و بلاتکلیفی در این خصوص اظهار داشت: بنده با حذف آزمون مدارس سمپاد در سال ۹۷ مخالف بودم زیرا این کار دیر انجام شد.

 

وی با بیان اینکه فعلا چیزی که وجود دارد این است که وزارت آموزش و پرورش دارد نظر خودش را اعمال می‌کند، افزود: من با حذف آزمون موافقم ولی با حذف مدارس سمپاد مخالف هستم.

 

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یک بخشی از دانش آموزانی که در مدارس سمپاد مشغول تحصیل هستند از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند و نمی‌توانند هزینه های آنچنانی را پرداخت کنند.

 

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه تا امروز برنامه مدونی برای این افراد از سوی متولیان امر دیده نشده است، گفت: در دنیا دو مدرسه سمپاد و غیر سمپاد وجود دارد و وزارت آموزش و پرورش ما به عنوان متولی امر تربیت و آموزش دانش آموزان در انتها به یک نتیجه خواهد رسید ولی اطلاع رسانی به موقع خیلی در این موضوع اهمیت دارد.

 

گفتنی است فرودین ماه سال جاری نخستین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور وزیر آموزش و پرورش و پیرامون حذف آزمون‌های ورودی مدارس نمونه دولتی و سمپاد برگزار شد این در حالیست که انتشار اخباری از محتوای این جلسه واکنش‌های مختلفی در پی داشته است.

 

عزت‌الله ضرغامی،  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در کانال تلگرامی‌اش به اعلام نتیجه این جلسه پرداخت و نوشت که « امشب برای سمپادی‌ها هم خوب بود و آنان را از نگرانی درآورد. خبر کامل آن را وزرات آموزش و پرورش اعلام خواهد کرد ولی اجمالاً قرار شد آزمون دوره متوسطه اول برای سال جاری، مثل گذشته انجام گیرد و اصلاحات انجام گرفته توسط شورای عالی آموزش و پرورش برای سالهای آینده به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود.»

 

پیام ضرغامی مبنی بر پا برجا بودن آزمون‌ها برای ورود به پایه هفتم مدارس سمپاد در حالی منتشر شد که آموزش و پرورش کلیه مدارس را از برگزاری آزمون‌ها منع و مصوبه لغو کلیه آزمون‌ها را در شورای عالی آموزش و پرورش صادر کرده بود و همین امر سردرگمی خانواده‌ها را در پی داشت و سوالات بسیاری از سوی والدین دانش آموزان را روانه مسئولان وزارت آموزش و پرورش و رسانه‌ها کرد که در نهایت تکلیف دانش آموزان برای شرکت‌ در این آزمون‌ها چه  می‌شود؟.

 

سید محمد بطحائی، وزیر آموزش و پروش در پاسخ به اظهارات ضرغامی در توئیت خود پاسخ داد و گفت: «دوست عزیزی بر خلاف جمع بندی رییس محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی و با اطلاعات نادرست،مباحث جلسه را رسانه‌ای کرد! فضای آشفته امروز رسانه‌ها و نگرانی برخی خانواده‌ها دستپخت ایشان بود. همچنان بر وعده خود برای دور کردن اضطراب از دانش آموزان و جمع کردن بساط مافیای آزمون‌ها پایبند هستم.»

 

عزت الله ضرغامی توییت وزیر آموزش و پرورش را بدون پاسخ باقی نگذاشت و در پیام دیگری نوشت: «عواقب و مسئولیت هرگونه تأخیر در اجرای رهنمودهای جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد جذب دانش آموزان تیزهوش دوره اول متوسطه در سال ۹۷ ، بر عهده وزارت آموزش و پرورش است. ارائه گزارش اصلاحات در “سمپاد” به ویژه در نحوه جذب ، برای اعمال از سال ۹۸ به بعد به اعضای شورا، شناسایی و برخورد با مافیای مدارس غیرانتفاعی و مبارزه جدی با جریان‌هایی که به دنبال تکمیل حلقه ثروت و قدرت در فرآیند تعلیم و تعلم هستند، از اولویت‌های وزیر محترم آموزش و پرورش است.

نگرانی و سرگردانی دانش آموزان تیزهوش و خانواده‌های آنان را هرچه سریعتر برطرف کنید و اجازه ندهید که نخبگان و اولیای محترم و پرتلاش آنان، بویژه در مناطق محروم، اسیر منازعات صاحبان منافع شوند. زمان بارگذاری بیشتر بر مردم نیست. باربرداری کنید! »


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19124

این مطلب را به اشتراک بگذارید :