سید جواد ساداتی نژاد روز دوشنبه در آستانه روز معلم به خبرنگار ایرنا بیان کرد: برخی مشکلات آموزش و پرورش نشات گرفته از محدودیت های مالی می باشد زیرا این وزارتخانه همواره از کمبود منابع مالی در رنج بوده است.
وی افزود: جمعیت این وزارتخانه به دلیل شمول بخش قابل توجهی از جامعه، نگاه هزینه ای مسئولان دست اندرکار تقسیم اعتبارها را به همراه داشته در حالی که آموزش و پرورش یکی از مولفه های مهم توسعه یافتگی کشورها به شمار می رود.
نماینده کاشان و آران و بیدگل و عضو کمیسیون آموزش مجلس اضافه کرد: نقش اساسی و پایه ای این وزارتخانه بر هیچ کس پوشیده نیست زیرا مدیران آینده کشور در این وزارتخانه تربیت می شوند اما باید اعتبارها متناسب با این ماموریت به آموزش و پرورش تخصیص یابد.
او در ادامه بیان کرد: بخش دیگری از مشکلات آموزش و پرورش به ارتباط ها، تعامل ها و تلاش های این وزارتخانه در زمینه جذب اعتبارها بازمی گردد.
ساداتی نژاد تامین نیروی انسانی را از دیگر مشکلات آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: نزدیک به ۲۵۰ هزار نفر از آموزگاران در سال های پیش رو از این وزارتخانه بازنشسته می شوند که برای جایگزینی آنها با مشکل رو به رو خواهد شد.
وی همچنین جذب کارکنان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی را از دیگر مشکلات این وزارتخانه برشمرد و افزود: گرچه طرحی در این زمینه به مجلس ارائه شد اما تا کنون به جمع بندی نهایی نرسیده است.
به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمارها بیش از یک میلیون نفر تعداد آموزگاران و کارکنان آموزش و پرورش و جمعیت دانش آموزی کشور افزون بر ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعلام شده است.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19122

این مطلب را به اشتراک بگذارید :