عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی کاشان که سال ۸۹ به تصویب دولت و مجلس رسید؛ پارسال نهایی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی درنشست خبری با اشاره به اینکه طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی کاشان در زمینی به وسعت هزار و ۳۴۴ هکتار، سال ۸۹ به تصویب هیات دولت و مجلس شورای اسلامی رسید گفت: عملیات اجرایی این طرح تا سال ۹۴ مسکوت مانده بود که با پیگیری مکرر اواخر پارسال نهایی شد .
ساداتی نژاد با اشاره به اینکه سال گذشته اعتبار ۲۵ میلیارد ریالی این طرح به علت نداشتن مجوز زیست محیطی جذب نشد، گفت: امسال به همین میزان اعتبار برای فنس کشی ۲۵۰ هکتار از زمین های این منطقه تخصیص یافته است .
وی در ادامه این نشست به بحران کمبود آب در منطقه کاشان و آران و بیدگل هم اشاره کرد و گفت: شرایط کم آبی در زاینده رود چالش‌های آبی را برای مناطق استان ایجاد کرده است .
ساداتی نژاد با بیان اینکه صیانت از آب، حیاتی است، افزود: سطح آب‌های زیرزمینی و کیفیت آب در این منطقه به شدت افت کرده است.
وی با تاکید بر اینکه نیاز است تا تعرفه برق این منطقه کویری از ۴ به ۳ گرمسیری تغییر کند، گفت: وزارت نیرو استدلال ما را پذیرفته و قرار است هیات دولت بعنوان طرح تحقیقاتی ملی و پایلوت این تغییر تعرفه را به عنوان پایلوت برای منطقه اجرا کند و این مطالبه به حق مردم محقق شود تا در گام بعدی برای کویر مرکزی ایران اجراشود .


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19098

این مطلب را به اشتراک بگذارید :