عضو کمیسیون اموزش مجلس گفت: رفع مشکلات اموزش وپرورش به تغییر دیدگاه نیاز دارد تا از نگاه هزینه‌ای به نگاه سرمایه گزاری تغییرکند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سیدجواد ساداتی نژاد در اولین نشست مطبوعاتی سال ۹۷ با خبرگزاری‌ها که در دفتر نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی برگزارشد اظهارداشت: منطقه ویژه اقتصادی کاشان نقش بسزایی در بحث اشتغالزایی منطقه ایفا می کند که بدلیل مجوز زیست محیطی کارعمرانی آن متوقف بود که با پیگیری‌های انجام شده نهایتا به سازمان محیط زیست رفت و بزودی مجوز آن نیز صادرمی شود و تا خرداد ماه شاهد اغاز بکار در ۲۵۰ هکتار از فاز اول این منطقه ویژه اقتصادی کاشان هستیم.

وی افزود: وسعت کل منطقه ویژه اقتصادی ۱۳۰۰ هکتار است که  تملک و استعلامات و موافقت‌های لازم صورت گرفته که برای امسال ۲ونیم میلیارد اعتبار در نظر گرفته شده است.

ساداتی نژاد در پاسخ به سوالی در مورد افزایش نمایندگان حوزه انتخابیه گفت: افزایش نمایندگان مجلس امسال در دستور کار قرار می گیردو احتمالا دولت لایحه می فرستد و انشالله در نیمه اول سال ۹۷ در دستور کار مجلس قرار می گیرد.

وی ابراز داشت: با بررسی‌های کارشناسی وزارت کشور و کمیسیون شوراها ۴۰ نماینده به جمع نمایندگان اضافه می شود که این افزایش براساس شاخص جمعیت، وسعت و توسعه نیافتگی است که در برخی حوزه‌ها افزایش نماینده و برخی حوزه‌ها نماینده مستقل براساس کار کارشناسی دولت و کمیسیون شوراها در دستور کار قرار می گیرد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در مورد  مشکلات اموزش و پرورش اظهارداشت: یکی از مهمترین عناصر حوزه تعلیم و تربیت اموزش و پرورش است که در واقع مانند فنداسیون ساختمان است و نقش اساسی و ریشه ای است.

وی تصریح کرد: رفع مشکلات اموزش وپرورش به تغییر دیدگاه نیاز دارد تا از نگاه هزینه‌ای به نگاه سرمایه گزاری تغییرکند و بخشی به ارتباط و تلاشهای مجموعه اموزش و پرورش بر می گردد . تا درتخصیص اعتبار اتفاق مهمی رخ  دهد البته لایحه سنواتی بودجه همیشه با رشد مواجه بوده است.

ساداتی نژاد تاکید کرد: یکی دیگر از مشکلات اموزش و پرورش تامین نیروی انسانی است که تا چندسال اینده در این حوزه  ۲۵۰ هزار بازنشسته داریم که جایگزینی نیروی انسانی مساله بسیار مهم است.

وی خاطرنشان کرد: در مورد حق التدریس‌ها واموزش یاران نهضت سواد اموزی طرحی در مجلس مطرح شدکه موافقان و مخالفانی دارد و هنوز به نتیجه نرسید و سعی می کنیم با جمع بندی وتعامل بزودی در دستور کار قرار گیردو به نتیجه برسد.

نماینده مردم در مجلس در مورد بحران آب در منطقه کاشان و اران و بیدگل اظهارداشت: در منابع آب بحران داریم و شرایط کم آبی در زاینده رود چالش‌های آبی را برای مناطق استان بوجود اورده امیدواریم با بارش نزولات جوی و هم با صرف جویی و تمهیدات لازم این بحران برطرف شود.

وی تاکید کرد:  سطح آب‌های زیر زمینی افت کرده، کیفیت آب به شدت افت کرده،  آب شور شده، لذا صیانت از آب حیاتی است و دراین شرایط  از۱۵۰ میلیون لیترمترمکعب آب سد زاینده رود تا  ۴۰میلیون متر مکعب اب آن بیشتر  قابل استفاده است.

ساداتی نژاد بابیان اینکه تغییر تعرفه ۳گرمسیری را حق مردم منطقه می دانم اظهارداشت:  اصلی ترین بحث ما بحران آب است ، یک کولر آبی به اندازه سرانه آب یک انسان،  آب تبخیر می کند و متوسط در نظر گرفته شده برای هر کولر ابی ۲۲۰ لیتر است در حالی مطالعات ما در ۷ نقطه نشان داد در برخی مناطق تا ۵۶۰ لیتر در روز نیز می رسد.

ساداتی نژاد تصریح کرد: مصرف آب کولرها از خرداد تاشهریور ماه در کاشان هفت و نیم میلیارد لیتر  تبخیر می کندکه با تغیر سیستم سرمایش از ابی به گازی این مقدار اب صرفه جویی می شود.

وی تاکید کرد: برای اینکه این اتفاق رخ دهد نیاز است تا تعرفه برق از ۴ به ۳گرمسیری تغییر کند که در وزارت نیرو  اقای اردکانیان استدلات ما را پذیرفت و از هیات دولت درخواست میکنند بعنوان طرح تحقیقاتی ملی و پایلوت این تغیر تعرفه به عنوان پایلوت برای این منطقه اجراشود  و رای بیاورد و این مطالبه بحق مردم محقق شود تا در گام دوم برای کویر مرکزی ایران اجراشود.

وی گفت: آنچه وظیفه ما بوده دقیق و علمی و با استفاده از متخصصان انجام شد انشالله هیات دولت هم به ان رای می دهد.

ساداتی نژاد در مورد جاده‌های مواصلاتی گفت: پروژه کنار گذر کاشان و اران و بیدگل ۷میلیارد تومان اعتبار دارد وکار اسفالت ۷ کیلومتر آن در حال اجراست و بارترافیکی را کاهش می دهد.

وی افزود: جاده کمربندی کاشان کارهای مربوط به مکان یابی آن در دست اجراست و بعنوان  پروژه مشترک برای دسترسی کاشان و اران و بیدگل در دستور کار قرار می گیرد و هر دو شهرستان از ان بهره مند می شوند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19090

این مطلب را به اشتراک بگذارید :