سید جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با اشاره به شعار امسال توسط مقام معظم رهبری که خطاب به مردم و مسئولان است اظهار داشت: ایثار امروز مردم ما در خرید کالای ایرانی، باعث می‌شود تا تولیدکننده با پشتوانه به تهیه مواد خام با کیفیت و مرغوب اقدام کند و کارگر ما نیز با رضایت و مهارت بیشتر به تولید بپردازد. دولت نیز باید با نظارت بر رعایت استاندارد‌ تولید کالا و نظارت بر واردات از ورود کالای قاچاق جلوگیری کند.

وی افزود: این تلاش و ایثار در نهایت باعث می‌شود تا نسل بعد با آزمون و خطای ما تجربه تولید کالای مرغوب را فرا گرفته و پیشرفت کند.

جاده حرم تا حرم
ساداتی‌نژاد در ادامه از اختصاص ۱۹۵ میلیارد ریال اعتبار در ردیف ملی برای جاده حرم تا حرم خبر داد و گفت: کار مسیریابی و نقشه و طرح مطالعاتی جاده جمکران- مشهد اردهال در سال ۹۷ با برنامه‌ریزی شروع می‌شود.

شهرک ماهیان زینتی راوند
وی با اشاره به ایجاد شهرک ماهیان زینتی در راوند و رونق اقتصادی منطقه افزود: شهرک ماهیان زینتی حتما باید در کنار اتوبان قرار بگیرد تا قابلیت جذب گردشگر و دسترسی بهتری را ایجاد کند.

ساداتی‌نژاد ابراز داشت: متاسفانه هنوز مشکل واگذاری زمین در محدوده راوند برطرف نشده تا از این دانش بومی برای رونق اقتصادی منطقه استفاده شود لذا با توجه به مجوز اخذ شده بعد زا ۱۵ سال، از وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان اجرایی می‌خواهیم پیگیر این موضوع باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: شرکت شهرک‌ها با نگاه ویژه‌ای به برپایی شهرک ماهیان زینتی در کنار شهرک صنعتی سوم همکاری دارد تا زیرساخت‌های قوی برای این دو شهرک ایجاد شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم فرمانداری، اتاق بازرگانی و اداره‌جات مربوطه نیز در این زمینه بیشتر همکاری کنند تا با ایجاد شهرک ماهیان زینتی رونق اقتصادی ویژه‌ای در منطقه ایجاد شود.
صنعت ابریشم کاشان
ساداتی‌نژاد همچنین از دیگر ظرفیت‌های اقتصادی کاشان را صنعت ابریشم دانست و تاکید کرد: بیش از ۹۰ درصد ابریشم در کاشان فراوری می شود ولی متاسفانه عمدتا این صنعت به دست اتباع خارجی افتاده و نیاز است که با همت اداره صنعت معدن، تجارت و دادستان کاشان‌ این صنعت بومی منطقه استقلال خود را احیا کند و از مسئولان شهر می‌خواهم که به داد ابریشم کاشان برسند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19086

این مطلب را به اشتراک بگذارید :