به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر ساداتی نژاد در نشست علنی امروز( چهارشنبه ۲۲ فروردین) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، گفت: اگرچه در سال گذشته در زمینه شعار سال که اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و اشتغال بود موفقیت چشم‌گیری حاصل نشد و انتظار رهبری و مردم برآورده نگردید امیدوارم امسال با اهتمام ویژه و برنامه‌ریزی دقیق این حلقه مهم در اقتصاد مقاومتی محقق شود.

تبدیل شعار امسال به مطالبه عمومی
ساداتی‌نژاد ادامه داد: از آنجا که مقام معظم رهبری در شعار امسال مسئولان و مردم را مورد خطاب قرار دادند لذا علاوه بر دولت لازم است مصرف کالای ایرانی به مطالبه عمومی مردم تبدیل گردد که در غیر این صورت این انتظار به موفقیت نرسیده و موفقیت لازم را به همراه نخواهد داشت.
سرنوشت ادعاهای کذب آمریکا
وی با بیان اینکه صدای شرورانه آمریکا و متحدانش در ادعای کذب استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه برای اجرای نقشه شوم دیگری به گوش می‌رسد، خاطرنشان کرد: دنیا می‌داند که مستکبران ظالم همیشه در تنگناها دست به دروغ‌پردازی زده تا به مطامع خود برسند و امروز شکست آمریکا و اسرائیل موجب ادعاهای سخیف شده است که در گذشته سرنوشت این ادعاهای کذب را مردم در عراق در ذهن خود دارند.
لزوم ساماندهی بازار ارز
دکتر ساداتی‌نژاد با اشاره به اوضاع نابسامان بازار ارز درکشور، اضافه کرد: این اوضاع شرایط نامطلوبی را ایجاد و اضطراب بدی را در حوزه اقتصادی کشور موجب شده است؛ مردم انتظار دارند رئیس جمهور محترم که در انتخابات با شعار اقتصادی مورد اعتماد مردم قرار گرفت امروز به وعده‌های خود عمل کند و شرایط با ثباتی در حوزه ارز ایجاد کند. ارز
بزرگترین مشکل جامعه
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت نامساعد اقتصادی و معیشت بزرگترین مشکل جامعه است و مردم امروز انتظار دارند با اجرای برجام و وعده‌های داده شده و تحلیل‌های صورت گرفته گشایش را در اوضاع اقتصادی ببینند اما شرایط برخلاف قول‌های داده شده است لذا از دولت محترم و رئیس محترم جمهور می‌خواهیم با تجدید نظر در سیاست‌های خود با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و ظرفیت‌های بومی و با اولویت‌بندی مناسب خروج از رکود، ایجاد اشتغال و ترویج خرید کالای ایرانی را محقق کند. ارز
پاسخگویی دولت به مردم
وی در ادامه تاکید کرد: دولت باید در گفت‌وگو با مردم احتیاط نکند و بداند گفت‌وگو با مردم همیشه اثربخش بوده و برای مردم خوشایند و ضروری است و به جای کوشش برای پس گرفتن امضا سوال از رئیس جمهور از فرصت سوال برای توضیح به مردم بهره گیرد .
افزایش حقوق معلمان و حمایت از پیام رسان های داخلی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه با تذکر به مسئولان ادامه داد: از دولت محترم و وزیر ارتباطات می‌خواهم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی را در اولویت قرار دهد؛ از وزیر آموزش و پرورش و دولت محترم در مورد لزوم افزایش حقوق معلمان که در چند جلسه اخیر هیات دولت درمورد وزارتخانه‌های خاصی صورت گرفته درمورد این وزاتخانه نیز صورت گیرد.
تعرفه برق کاشان و آران و بیدگل
وی تاکید کرد: از وزیر نیرو می خواهم در مورد تغییر تعرفه برق کاشان و آران و بیدگل با توجه به نزدیکی تابستان اقدام نماید چرا که در ۴ ماه خرداد تا شهریور بیش از ۷ و نیم میلیارد آب توسط کولرهای آبی در این منطقه تلف می‌شود بنابراین تغییر سیستم سرمایش ضروری است.
رئیس سازمان میراث و بازگشت درآمد بازدید آثار تاریخی
ساداتی نژاد گفت: برای رونق گردشگری و افزایش انگیزه مسئولان از رئیس محترم سازمان میراث فرهنگی می خواهم درآمد حاصل از بازدید از آثار تاریخی هر شهرستان را به همان شهرستان برگرداند تا در آن اماکن سرمایه گذاری شود.
وزیر رفاه و بیمارستان تامین اجتماعی
وی خطاب به وزیر کار و رفاه اجتماعی افزود: از ایشان می خواهم پس از ۱۵ سال در مورد بیمارستان تامین اجتماعی کاشان که به صورت نیمه‌کاره رها شده تجدیدنظر کند و اقدام عاجل نماید و درخصوص رسیدگی به مشکلات کارگران ریسندگی تمهیدات جدی را به نتیجه رساند.
وزیر راه و توجه بیشتر به راه های منطقه
وی خاطرنشان کرد: از وزیر محترم راه و شهرسازی می‌خواهم با توجه به اینکه تمام راه‌های منتهی به کاشان بدون ایمنی و دارای خطر است برای آن کاری کنید؛ تمام راه‌های منتهی به کاشان دارای خطر جانی است؛ مردم انتظار دارند در سال ۹۷ کار ویژه ای صورت گیرد.

معادن جوشقان و مشکلات زیستی محیطی و کشاورزی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: از رئیس محترم سازمان محیط زیست و وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت می خواهم درمورد معادن جوشفان که مردم این منطقه را به ستوه آورده و حق و حقوق آنها را تضییع نموده و مسائل محیط زیستی و کشاورزی را تخریب نموده است مسئولان رسیدگی کنند.

تولید محصول باکیفیت
ساداتی نژاد گفت: مقام معظم رهبری امسال را سال حمایت از تولید کالای ایرانی نامگذاری فرمودند بنابراین امسال برای دولت و سیاست‌گذاران باید با نظارت مستمر و رعایت استانداردهای تولید و مبارزه قاطع با قاچاق، کارفرمایان برای تامین مواد اولیه مرغوب و باکیفیت، کارگران با دقت در تولید محصول باکیفیت و آحاد مردم با مصرف کالای ایرانی و حمایت از سرمایه ایرانی مسئولیت فوق‌العاده وجود دارد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=19057

این مطلب را به اشتراک بگذارید :