دکتر ساداتی نژاد با تاکید بر تولید با کیفیت محصولات منطقه گفت: باید گلاب و عرقیات ما مرغوب باشد و خریدار به مرغوبیت جنسی که از ما خریده افتخار کند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با تبریک سال ۹۷ گفت : امسال سال حمایت از کالای ایرانی است و یک سال ویژه است چرا که مقام معظم رهبری علاوه بر مسئولین مردم را نیز خطاب قراردادند. شاید با این کار بتوان حمایت از کالای مردمی به عنوان یک مطالبه دربیاید.

ساداتی نژاد روز جمعه ۱۷/۱/۹۷ در جمع نمازگزاران جمعه برزک کاشان گفت: سال گذشته سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال بود ولی در این حوزه علیرغم تلاشهایی که دولت داشت اتفاق مهمی صورت نگرفت و اکنون یکی از بیشترین موارد مراجعات به دفتر نمایندگان در رابطه با اشتغال است . تقریبا اکثر خانواده ها درگیر بیکاری فرزندانشان هستند. امسال در ادامه این راه حمایت از کالای ایرانی مطرح است و این به یک تعصب ملی نیاز دارد.

وی افزود: در حوزه تولید باید جنس ایرانی با استاندارد ساخته شود و این مستلزم نظارت مسئولین است. لازم است از ورود کالای قاچاق جلوگیری شود.

نماینده کاشان و آران و بیدگل با اشاره به تولید گلاب برزک گفت: تولیدکننده گلاب و عرقیات در منطقه باید گلاب و عرقیاتش مرغوب باشد و خریدار به مرغوبیت جنسی که از ما خریده افتخار کند. ما باید استفاده از مواد اولیه تقلبی را برخود حرام کنیم. چرا که نام و برند ایرانی را زیر سئوال می برد و کارگر ایرانی باید دقت کند که جنس را که تولید می کند کالای ایرانی را زیر سئوال نبرد. ما باید در این زمینه کار فرهنگی بکنیم و این همت همه کسانی را که در زمینه فرهنگ دستی بر آتش دارند را می طلبد.

ساداتی نژاد با اشاره به ماموریت اخیرش از سوی کمیسیون آموزش مجلس به کره جنوبی گفت: در شهرهای کره دیدم که مردم ماشین های ساخت کره را سوار می شوند. من از لیدری که دنبال ما بود پرسیدم چرا مردم شما فقط ماشین کره ای سوار می شوند و در جواب گفت ما فقط از جنس داخلی استفاده می کنیم من با لبخند به او گفتم که ما هم جنس کره ای می خریم و کیفیت خوبی هم دارد. در جواب گفت نه، پدران ما هم در زمانی که اجناس ما کیفیت امروزی را نداشت هم همین جنس را می خریدند. اگر آن روز این کار را نمی کردند ما امروز این وضعیت را و این کیفیت را نداشتیم.

وی با تاکید براینکه شعار سال صرفا فقط یک حرف برای تکرار نیست اذعان داشت: امام ما یک دستور داده آن هم خرید کالای ایرانی است ما باید در مکتب تشیع از ولی عادل با تقوا اطاعت پذیر باشیم این را از دولت گرفته تا مردم برخود فرض و واجب بدانند.

ساداتی نژاد با اشاره به پیگیری های بعمل آمده برای برزک از تمهیداتی که برای جاده برزک اندیشیده شده است گفت: جاده خطرناک برزک متاسفانه در سالهای گذشته تعداد زیادی از مردم این منطقه را به کام مرگ کشانده و امیدواریم که این اتفاقات تکرار نشود. بدلیل مطالبه و حمایتی که مردم داشتند به لطف خداوند در سال ۹۶ توانستیم برای این جاده ردیف ملی بگیریم. سالها بود که فقط اقدامات اصلاحی اندک و پیچ های خطرناک را ترمیم می کردند ولی هیچگاه این کار اصولی نبود و همیشه مشکل ما در این منطقه پابرجا بود و دلیل آن بالا بودن حجم اعتباری بود که باید اختصاص داده می شد که از عهده شهرستان و استان خارج بود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در مورد جاده برزک ادامه داد: در چند سال اخیر با عنایت حضرت علی ابن باقر(ع)محور برزک صاحب ردیف ملی شد و هر سال برای آن پول و اعتبار هست تا به اتمام برسد.سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان اختصاص داده شد و فاز اول آن شروع شد و در نابر کار در حال انجام هست ، پل ها در حال انجام است و بخشی هم به آزادسازی نیاز دارد.

ساداتی نژاد افزود: برای این محور در سال ۹۷ دو میلیارد تومان اختصاص داده شده بود که با تلاشهایی که صورت گرفت در مرحله اول به ۷ میلیارد تومان رساندیم و با تمهیدی که انجام شد باعث میشود که این جاده با رونق خوبی کار آن ادامه پیدا کند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در رابطه با اصلاح عنوان جاده برزک چنین توضیح داد: قرار بر این شد که ردیف بودجه این گونه اصلاح شود: کاشان – مشهد اردهال -جمکران و برزک – ورکان – موته که این باعث می شود به رونق گردشگری و همچنین زائرینی که به زیارت حضرت معصومه(س) به قم می آیند در ادامه سفر زیارتی به مشهد اردهال عازم خواهند شد و این رونق اقتصاد را درپی خواهد داشت. بعد از اصلاحی که در عنوان آن انجام شد اعتبار این پروژه به ۱۹/۵میلیارد تومان خواهد رسید و انشاالله برای ایجاد باند دوم جاده تسریع خواهد شد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18957

این مطلب را به اشتراک بگذارید :