برای نخستین بار در ادوار مختلف و در ماههای ابتدایی آغاز به کار مجلس ، طرح «اصلاح جدول حوزه های انتخابیه و افزایش نمایندگان آنها » توسط دکتر ساداتی نژاد نماینده کاشان و آران و بیدگل کلید خورد.

این طرح با پیگیری دکتر ساداتی نژاد و با جمع آوری ۴۳ امضا تقدیم ه‍یئت رییسه مجلس شد.

در صورت تصویب آن احتمال افزوده شدن یک نماینده به حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل دور از انتظار نیست.

گفتنی است براساس اصل ۴۴ قانون اساسی هر ده سال یک‌بار باید حدود ۲۰ نفر به تعداد نمایندگان مجلس اضافه شود. آخرین بار در سال ۷۸ و بر اساس مصوبه مجلس تعداد نمایندگان از ۲۷۰ نفر به ۲۹۰ افزایش یافت.

در این فاصله تقریبا ۲۰ ساله ۵ نوبت موضوع « اصلاح جدول حوزه های انتخابیه و افزایش نمایندگان آنها » در قالب طرح و لایحه در ماههای پایانی دوره مجلس و در آستانه انتخابات تقدیم هیئت رئیسه می شد که بدلیل مناسب نبودن زمان عموما به نتیجه نمی رسید.

به همین دلیل نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل برای جلب همراهی تعداد بیشتر نمایندگان و داشتن فرصت مناسب برای به نتیجه رساندن این طرح و امکان رایزنی و رفع اشکالات احتمالی، پیگیری آن را از ماه های ابتدایی مجلس دهم شروع نموده است.

در طرح های مشابه قبلی در این دو دهه تعداد امضاکنندگان به ۳۰ نفر نمی رسید ولی در طرح کنونی تعداد نمایندگان امضاکننده به ۴۳ نفر رسیده است . (خبر آرشیوی است)


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18948

این مطلب را به اشتراک بگذارید :