عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: هر ایرانی باید نسبت به خرید کالای ایرانی حساسیت داشته باشد چرا که خرید کالای ایرانی اشتغال پایدار را به دنبال دارد و یکی از مباحث اساسی و اصلی در اقتصاد مقاومتی است.

 

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا، سیدجواد ساداتی‌نژاد در خصوص اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: حمایت، خرید و افزایش کیفیت کالای ایرانی یکی از مباحث اساسی و اصلی در اقتصاد مقاومتی است و باید نسبت به کالای ایرانی با تعصب برخورد کنیم و نسبت به وجود کالای داخلی در سبد خانوار حساسیت داشته باشیم.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل افزود: مقام معظم رهبری اشاره کردند شعار امسال فقط برای مسئولان نیست و همه آحاد ملت ایران مخاطب آن هستند. هر ایرانی غیرتمند و شرافتمند باید نسبت به خرید کالای ایرانی حساسیت داشته باشد و از این جهت مهم است که خرید کالای ایرانی اشتغال پایدار و جدید ایجاد می‌کند و حلقه پایداری تولید و اشتغال را با هم غنا می‌بخشد و همه باید در این مسیر حرکت کنیم.

وی اظهار کرد: امسال را مقام معظم رهبری به نام «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند که در راستای شعارهای سال‌های گذشته در حوزه اقتصاد، تولید، اشتغال و حمایت از معیشت است. شعار امسال فوق‌العاده مهم است و تکمیل کننده زنجیره مباحثی است که مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی به آن پرداخته‌اند.

ساداتی‌نژاد تاکید کرد: تولیدکنندگان باید برای افزایش کیفیت محصول تلاش کنند و کارگران با دقت و ظرافت به تولید کالای با کیفیت و با دوام بپردازند. شعار امسال همه شهروندان را مخاطب قرار داده است، شهروند عادی، زنان خانه‌دار، کارگر کارخانه، معلم مدرسه، استاد دانشگاه، مهندس ناظر بر تولید، کارفرما و وارد کننده مواد اولیه همه چیز باید با کیفیت باشد و هیچ کس خارج از دایره عمل به شعار سال نیست.

وی با اشاره به اینکه امروز خرید کالای ایرانی خدمت به ایران، اشتغال و پایداری آن است و این اتفاق باعث ارزشمندی تولید و افزایش کیفیت می‌شود گفت: مسئولان حوزه‌های مختلف نظارتی و حمایتی باید نظارت بیشتری بر کیفیت کالای ایرانی داشته باشند و با حساسیت نسبت به تولید کالاهای که در کشور تولید می‌شود نظارت کنند. دستگاه‌های دولتی به خرید کالای ساخت داخل اقدام کنند تا کالای ایرانی، کیفیت یافته و عزیز شود و به بازارهای جهانی راه پیدا کنند و این شدنی نیست مگر همه دست به دست هم دهیم.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18791

این مطلب را به اشتراک بگذارید :