جاده پرخطر برزک و استیضاح وزیر راه

دکتر سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل روز یکشنبه ۲۰ اسفند ۹۶ در تذکری به وزیر راه و شهرسازی خواستار رسیدگی دولت به مشکلات جاده ای به ویژه جاده پر خطر برزک در این منطقه شد که در آخرین مورد در هفته گذشته بر اثر حادثه و تصادف در این جاده ۷ نفر دچار صدمه و آسیب شدند.

گفتنی است در سال ۹۶ با پیگیری های نماینده مردم جاده برزک دارای ردیف بودجه ملی شد و در سال ۱۳۹۷ هفتاد میلیارد ریال برای تعریض و اصلاح این مسیر در نظر گرفته شده است اما به نظر دکتر ساداتی نژاد این جاده برای ایمن شدن باید در اولویت قرار گیرد و به اعتبارات بیشتر و تسریع در سرعت عملیات نیاز دارد.

لازم به ذکر است نمایندگان مجلس به این نتیجه رسیده اند که وزارت راه و شهرسازی در دوره مدیریت آقای آخوندی بدلیل سوء مدیریت و عدم توجه به مشکلات جاده های مواصلاتی کشور به وظایف خود به نحو مطلوب عمل نکرده است، به همین دلیل درخواست استیضاح این وزیر توسط نمایندگان به هیات رئیسه مجلس تقدیم شد. دکتر ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل نیز از جمله امضاکنندگان این استیضاح می باشد.

سوال های نمایندگان استیضاح کننده در ۵ محور مطرح است. محور اول درباره عدم توانایی وزیر راه و شهرسازی در مدیریت و کاهش بحران‌های جاده ای و حمل و نقلی، محور دوم درباره عدم نظارت بر سیستم جاده ای، ناوگان هوایی و ریلی و بروز مشکلات بسیار در این حوزه و در نهایت مرگ بسیاری از هموطنان به دلیل عدم اجرای برنامه‌های ارائه شده به مجلس در نوسازی ناوگان حمل و نقلی، محور چهارم بی‌انگیزگی وزارتخانه راه و شهرسازی و محور پنجم عدم پاسخگویی مسئولان به نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بروز حوادث محتلف و متعدد بوده است.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18702

این مطلب را به اشتراک بگذارید :