عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتباط دانشگاه با صنعت منجر به استفاده از دانش در بازارکار، اشتغالزایی و ثروت‌آفرینی می‌شود، بزرگ‌ترین رسالت دانشگاه‌ها را تربیت افراد کارآفرین دانست.

سید جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه ارتباط دانشگاه با صنعت منجر به استفاده از دانش در بازارکار، اشتغالزایی و ثروت‌آفرینی می‌شود، گفت: تبدیل علم به ثروت یکی از چالش‌های جهان امروز در حوزه علم و فناوری است؛ یافتن راهی مناسب برای تبدیل ایده‌های دانشگاهی به ثروت یکی از ضروریات جامعه است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کاربردی شدن علم، کلید موفقیت کشورهای قدرتمند دنیا است و استفاده از فناوری روز و گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله دلایل توسعه هر روزه این کشورهاست.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگرچه وضعیت آموزش و سطح دانش در دانشگاه‌ ها از کیفیت خوبی برخوردار است اما کشور از نظر به کارگیری این دانش ضعیف است بنابراین نیاز است دانشگاه‌ ها به سمت تربیت دانشجو کارآفرین حرکت کنند؛ آموزش عالی باید سیاست‌هایی برگزیند تا بتواند افراد ماهر را پرورش دهد و برای تحقق این مهم باید سیستم آموزشی در دانشگاه‌ها تغییر کند.

ساداتی‌نژاد اظهار کرد: در برخی موارد بهتر است زمان آموزش در دانشگاه‌ ها کاهش یابد و از فرصت ایجاد شده برای مهارت آموزی استفاده شود تا بتوان دوره‌های کارآموزی بهتر اجرایی و عملیاتی شود؛ وزارت علوم باید با توجه به ظرفیت دانشگاه‌ ها، تعداد دانشجویان و ضرورت اشتغالزایی در کشور با تغییر رویکرد و ساختارهای آموزش کاستی‌ها را در زمینه تربیت افراد ماهر برطرف کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی باید مهارت‌محور شوند و پس از خروج از دانشگاه با کارآفرینی نه تنها برای خود بلکه برای سایرین نیز اشتغالزایی کنند؛ بزرگ‌ترین رسالت دانشگاه تربیت افراد کارآفرین است چراکه امروز بیشتر فارغ‌التحصیلان کارجو هستند نه کارآفرین.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18657

این مطلب را به اشتراک بگذارید :