پنجمین دوره همایش ملی فرش ماشینی ایران و سومین دوره نمایشگاه تخصصی بین المللی صنایع وابسته فرش ماشینی کاشان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان برگزارشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سید جواد ساداتی نژاد امروز در پنجمین همایش فرش ماشینی ایران اظهار داشت:صنعت فرش ماشینی امروز در بخش تولید به لحاظ کیفیت و تنوع، طراحی، دانش و تجربه در اوج قراردارد و از نظر تجهیزات به تکنولوژی روز دنیا مجهزاست.

ساداتی نژاد افزود: در حال حاضر صادرات این صنعت نسبت به کل صنایع نساجی وضعیت خوبی دارد.

وی گفت: این صنعت نزدیک به نیمی از ازرش صادرات سالیانه صنایع نساجی را به خود اختصاص داده و بیش از ۳۰۰ میلیون دلار ارز آوری در سال داشته و باعث ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم زیادی در کشور به ویژه در منطقه کاشان شده‌است.

نماینده مردم کاشان و اران و بیدگل در مجلس اظهار داشت: وجود بیش از ۸۰۰ واحد صنعتی فرش ماشینی باعث شده‌است تا شهرستان‌های کاشان وآران وبیدگل با تولید وصادرات بیش از ۷۵% از فرش ماشینی ایران تبدیل به قطب این صنعت درکشور شود.

ساداتی نژاد گفت:مرکز تحقیقات فرش ماشینی دانشگاه توانسته است به مدد مجاورت با این قطب بزرگ، ارتباط تنگاتنگی با صاحبان ودست اندرکاران این صنعت برقرارنماید.

ساداتی نژاد اذعان داشت:درحال حاضر موضوع بیشتر پایان نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه در زمینه های کاربردی موردنیاز صنعت وحتی برخی موضوعات، پیشنهاد صاحبان صنعت فرش ماشینی است.

این نمایشگاه با ۴۲ غرفه در فضایی به وسعت ۲هزار مترمربع در سالن سپیده کاشانی برگزار شده است.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18652

این مطلب را به اشتراک بگذارید :