عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات از برگزاری جلسه کمیسیون متبوعش با وزیر آموزش و پرورش پیرامون سرنوشت مدارس سمپاد خبر داد.

سیدجواد ساداتی نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، اقدام اخیر وزارت آموزش و پرورش در حذف آزمون مدارس پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) اظهار داشت: ما مشکلی با تصمیمی که آموزش و پرورش اتخاذ کرده نداریم اما مسئله ای که وجود دارد دیرهنگام و یکباره اعلام کردن این تصمیم است.

وی افزود: در حالی که عده ای خود را برای آزمون ها آماده کرده اند و هزینه و زمان زیادی صرف کرده اند حال آموزش و پرورش حذف آزمون مدارس پرورش های استعدادهای درخشان را اعلام می کند که این موضوع باعث افسردگی و دلسردی دانش آموزان می شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت اگر چنین تصمیمی داشت آن را هشت نه ماه پیش اعلام می کرد، افزود: پیشنهاد ما این است که اگر آموزش و پرورش می خواهد مدارس سمپاد را حذف کند از اکنون اعلام کند که از سال آینده این آزمون حذف می شود.

ساداتی نژاد در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: موضوع دیگر اینکه برخی خانواده هایی که از اقشار متوسط و ضعیف جامعه هستند و فرزندان تیزهوشی دارند در این مدارس با هزینه کمتری تحصیل می کنند حال اگر این مدارس نباشند این افراد نمی توانند در مدارس غیرانتفاعی گران قیمت که حداقل ده دوازده میلیون تومان باید شهریه بپردازند، بروند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه دولت باید فکری برای این دانش آموزان کند، خاطرنشان کرد: ان شاالله فردا «دوشنبه» در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات با حضور وزیر آموزش و پرورش این موضوع بررسی خواهد شد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18419

این مطلب را به اشتراک بگذارید :