در سئوال جمعی از نمایندگان مجلس از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دلیل عدم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را خواستار شده اند.

تعدادی از نمایندگان مجلس صبح امروز چهار شنبه ۲۵ بهمن ۹۶ در سوالی از وزیر ارتباطات دلیل عدم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات ، عدم حمایت از شبکه های اجتماعی بومی و هم چنین تشویق برای راه اندازی فضای کسب و کار در شبکه های بیگانه خواستار شدند.

در این سئوال آمده است: چرا علیرغم قولی که در ابتدای برنامه رای اعتماد به مجلس و کمیسیون فرهنگی در خصوص راه اندازی شبکه ملی اطلاعات دادید هنوز این موضوع بسیار مهم عملی نشده و تعلل آشکار است.

در بند دوم از عدم حمایت شبکه های اجتماعی بومی سئوال شده و در سومین سئوال مرقوم شده است: چرا توسعه کسب و کار در فضای مجازی و اینترنت خارجی را جزو افتخارات خودتان می دانید در حالیکه صاحبان و مدیران این شبکه ها کوچکترین پایبندی اعتقاد به رعایت قوانین و هنجارها و ارزش های داخلی کشور ما را ندارند و علنا هم مخالفت می شود.

در ادامه این بند این سئوال آمده است: آیا وابسته سازی اقتصاد کشور و کسب و کار به شبکه های خارجی جز این است که می خواهید این شبکه ها طوری از نظر اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی نهادینه شوند که فردا جلوگیری از فعالیت آنها عملا ناممکن شود؟

در بند چهارم سئوال کنندگان از وزیر ارتباطات سوال کرده اند: مسئول پرداخت ضرر و زیان کسب و کارهایی که ناشی از اعتماد وجود و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تشکیل شده چه کسی است؟

در پنجمین قسمت از این سئوال از عدم تدبیر برای اختلالات پیش آمده در خدمات بانکداری الکترونیکی و دستگاههای کارتخوان و گوشی همراه، وزیر را به چالش کشیده است.

این سئوال را محمد سعید اسماعیلی، احمد سالک،نادرقاضی پور، علی اکبر کریمی، علیرضا سلیمی، احمد علیرضا بیگی، آزادیخواه، سیدجواد حسینی کیا، احمد مازنی، اکبر ترکی ، نصراله پژمانفر، سید جواد ابطحی، سیدصادق طباطبایی، حمیدرضا فولادگر، سیدمحمدباقر عبادی و سیدجواد ساداتی نژاد امضا نموده اند.

 

 


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18387

این مطلب را به اشتراک بگذارید :