نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل درمجلس از تشکیل یک کمیته ساماندهی برای حل مشکلات شرکت ریسندگی و بافندگی کاشان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازکاشان، سید جواد ساداتی‌نژاد در جمع نمازگزاران کاشان با تبریک چهلمین سال روز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار کرد: دشمنان باتجربه و آگاه امروز نظام جمهوری اسلامی در طول چهل سال گذشته همواره توطئه‌ها و تجاوزاتشان بدلیل همبستگی مردم و مسئولین با شکست مواجه شده است.

نماینده شهرستانهای کاشان و اران و بیدگل با بیان اینکه دشمنان در یک حرکت جدید، به دنبال القاء توهم ناکارامدی نظام اسلامی به جوانان امروز هستند، گفت:کارآمدی یک کشور را باید در تمام حوزه‌ها بررسی کرد امروز ایران از نظر رشد علمی در دانشگاه ها، موفقیت های سیاسی، هوا و فضا، المپیادهای علمی، اقتدار نظامی و سیاسی، ثبات و امنیت یکی از کارآمدترین کشورهای دنیا در این حوزه‌ها شناخته می‌شود.

ساداتی نژاد با بیان برخی از دستاورهای نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: در رژیم دیکتاتوری پهلوی تنها ۱۲ انتخابات فرمایشی برگزار شد ولی در جمهوری اسلامی که متکی بر مردم سالاری دینی است  ۳۷ انتخابات باحضور حداکثری مردم برگزار شده تا مسوولان کشور توسط مردم انتخاب شوند و به اذن الهی و این همبستگی، در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن امسال نیز با مشارکت تمام اقشار جامعه با عظمت و شکوه بی نظیری برگزار خواهد شد.

عضو کمیسیون اموزش مجلس در پاسخ به سوالی در باره مباحث اشتغال در کاشان ابراز داشت:ایجاد شغل‌های جدید و حفظ اشتغال دو موضوعی است که مسوولان باید با همت جهادی در تحقق آن تلاش کنند که امیدوارم با حل مشکلات بروکراسی در اصفهان بسیاری از دغدغه‌های اشتغالزایی در کاشان در راستای رسیدن به اهداف اقتصادی مقاومتی برطرف شود.

ساداتی‌نژاد با تاکید بر اینکه بومی‌سازی شاغلان تولید ابریشم در کاشان نیازمند عزم همگانی مسوولان است، خاطرنشان کرد: مجوز ساخت شهرک ماهیان زینتی راوند کاشان با تولید ۵۰۰ گونه ماهی  صادر شده است ولی با گذشت یکسال از کلنگ زنی این مجموعه هنوز در تخصیص زمین با موانعی اداری مواجه است که مسوولان شهرستان باید به طور جدی این موضوع را پیگیری کنند.

وی در زمینه مشکلات کارگران ریسندگی و بافندگی کاشان گفت: با بررسی های انجام شده میزان بدهی‌های این کارخانجات ۱۵۰ میلیارد تومان به تامین اجتماعی، ۳۰ میلیارد تومان به اداره مالیات و حدود ۶۰ میلیارد تومان معوقه کارگران است ولی میزان دارایی‌های آن بیش از رقم بدهی‌هاست که توسط طلبکاران توقیف شده است.

ساداتی نژاد با تاکید بر تشکیل یک کمیته ساماندهی برای حل مشکلات شرکت ریسندگی و بافندگی گفت: یک همگرایی و اقدام متمرکز در سطح مدیریت شهر باید صورت پذیرد و نمایندگان هر اداره یا کارگران برای رفع توقیفات وارد مذاکره شده تا با فروش دارایی‌های موجود، بدهی‌ها و مطالبات معوقه پرداخت گردد.

عضوکمیسیون اموزش مجلس، تاسیس رادیو را نیاز مبرم این شهرستان دانست و تاکیدکرد: فرهنگ شناسنامه و میراث کاشان است و دورانی که تهاجمات فرهنگی و فضاهای مجازی هویت شهروندان را نشانه گرفته رادیو در حفظ سبک اسلامی زندگی مردم نقش بسزایی دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران  با اشاره به اخذ مجوزات لازم و مذاکرات انجام شده با شورای اسلامی و شهرداری و جانمایی ایستگاه رادیو کاشان در فرهنگسرای مهر گفت: امیدوارم  مردم دارالمومنین کاشان در ماه مبارک رمضان ، صدای اذان به افق کاشان را  از رادیوکاشان بشنوند.

ساداتی نژاد در پایان با اشاره به ظرفیت های بالای این شهرستان در توسعه کشور خاطرنشان کرد: استان شدن کاشان موجب ارتقاء این منطقه می‌شود که بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط نخبگان باید الگوی انجام شده دراستان خراسان را اجرایی کردو با تبدیل شدن استان بزرگ اصفهان به دو قسمت شمالی و جنوبی،  استان اصفهان شمالی به مرکزیت کاشان را تحقق بخشیم.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18344

این مطلب را به اشتراک بگذارید :