عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: مسئولان باید اهتمام بیشتری بر تخصیص بودجه به بخش فناوری فضایی و به طور کلی بخش پژوهشی داشته باشند.

سید جواد ساداتی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به روز ملی فناوری فضایی٬ به خبرنگار خبرگزاری دانشجو گفت: حوزه فضایی حوزه‌ای استراتژیک و از بخش‌های رو به رونق و رو به رشد کشور است.

وی با ببان اینکه در گذشته خبر‌های خوشحال کننده زیادی می‌شنیدیم٬ افزود: این در حالی است که این اواخر کمتر چنین اخباری را می‌شنویم که معتقدم از جمله علل کاهش این اخبار عدم حمایت‌های بودجه‌ای در بخش فناوری باشد.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل تصریح کرد: سال گذشته ضمن بازدید از پژوهشکده هوافضای وزارت علوم٬ در جریان گزارش آقای امی رئیس این پژوهشکده از روند اقدامات پژوهشکده قرار گرفتم. در این گزارش مهم‌ترین مانع بر سر راه پیشرفت و اقدامات مثبت پژوهشکده هوافضا مطرح می‌شد کمبود اعتبارات بودجه‌ای بود.
ساداتی نژاد با تاکید بر لزوم تخصیص اعتبارات لازم به بخش‌های پژوهشی و فناوری کشور٬ افزود: مسئولان باید اهتمام بیشتری بر تخصیص بودجه به بخش فناوری فضایی و به طور کلی بخش پژوهشی داشته باشند چرا که امروز این امور از ضرورت‌های جامعه محسوب می‌شوند.
وی ادامه داد: نباید در حوزه فضایی و هسته‌ای از کشور‌های دیگر عقب بمانیم. باید ظرفیت جوان و نیرو‌های بااستعداد را در این راستا بکار گیریم و فعالیت‌های بسیار خوبی که از گذشته آغاز شده را تقویت کنیم.
عضو کمیسیون آموزش با اشاره به سالروز فناوری فضایی در کشور تاکید کرد: این روز باید با چند اتفاق مهم همراه باشد تا مردم و جوانان احساس کنند در حوزه فضایی اتفاق محسوسی رخ داده است. متاسفانه در حال حاضر چنین چیزی در سطح جامعه حس نمی‌شود.
وی در پایان با تأکید براینکه باید امید و نشاط را در حوزه پژوهش و فناوری فضایی همراه کنیم خاطرنشان کرد: چندی پیش در خصوص لایحه بودجه اعلام کردم که این لایحه بوی پژوهش نمی‌دهد و امروز متاسفانه شاهد این موضوع در بحث فناوری فضایی هستیم.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18221

این مطلب را به اشتراک بگذارید :