نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس گفت: عملکرد ۶ ساله صندوق نوآوری و شکوفایی نشان می‌دهد این صندوق از اهداف خود انحراف پیدا کرده و باید اصلاح یا مجددا احیا شود.

سید جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، درباره گزارش دیوان محاسبات از عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه این صندوق یکی از مواردی بود که عملکرد ۶ ساله آن در گزارش دیوان محاسبات بررسی شد، اظهارداشت: تقریبا نزدیک به ۳ هزار میلیارد تومان منابع به صندوق ذخیره داده شده که هدف آن هم این بوده که بتواند شرکت‌های دانش بنیان را برای ایجاد اشتغال به خصوص برای قشر تحصیل کرده حمایت کند؛ که بررسی عملکرد ایراداتی در این زمینه را نشان می‌دهد.

وی افزود: عددی که از میزان پرداخت وام در صندوق نوآوری و شکوفایی مشاهده می‌شود نشان می‌دهد که این وام‌ها سپرده گذاری شده است که البته ما در این خصوص حرفی نداریم چون اساسنامه این اجازه را به دولت داده و حرف ما این بود که صندوق از هدف انحراف پیدا کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: جمع مبلغی که در این صندوق وام داده‌شده نزدیک ۵۰۰ میلیارد تومان است و جمع سود آن ۷۰۰ میلیارد تومان! یعنی فقط از محل سود ۵۰۰ میلیارد تومانش را وام داده و نشان می‌دهد صندوق باید بازنگری جدی شود تا در راستای اهداف حرکت کند.

نماینده کاشان و آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی باید احیا شود، خاطرنشان کرد: باید ضعف‌های اساسنامه‌ای یا ضعف‌های دیگری که در این صندوق وجود دارد برطرف شود و بنابراین رسیدگی دیوان محاسبات در راستای بسیار پسندیده و در راستای اهدافش بود که باعث تذکر و اصلاح خواهد شد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18217

این مطلب را به اشتراک بگذارید :