عضو کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به اعتباری ۱۵۰۰ میلیارد تومانی اشاره کرد که قرار بود به بودجه آموزش عالی اضافه شود ولی در جای دیگر هدایت شد.

سید جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه بودجه آموزش عالی در لایحه بودجه ۹۷ مناسب نیست، گفت: مبلغ اختصاص داده شده برای حوزه آموزش عالی حدود ۸ هزار میلیارد تومان است که این اعتبار کفاف هزینه‌های حوزه آموزش عالی و بخش پژوهش کشور را نمی‌دهد.

نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمان بازگشت لایحه بودجه به کمیسیون تلفیق مبنی بر اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد تومان از بودجه آموزش قابل قبول نیست و نباید آموزش عالی کشور را فدایجای دیگر کرد، افزود: نه دولت و نه کمیسیون تلفیق نگاه مثبتی به حوزه آموزش عالی کشور نداشتند.

وی با یادآوری اینکه البته کمیسیون تلفیق تصمیمات بسیار مثبتی را در حوزه‌های مختلف اخذ کرده است که جای تقدیر و تشکر دارد، اظهار امیدواری کرد: در جلسه بررسی لایحه بودجه ۹۷ در صحن علنی به بودجه آموزش عالی توجه ویژه صورت گیرد.

ساداتی نژاد تصریح کرد: بودجه مذکور نه فقط بودجه دانشگاه‎‌ها بلکه بودجه بخش پژوهش و معاونت علمی و فناوری ریاست هم بود به همین دلیل در حق بودجه این بخش اجحاف جدی صورت گرفته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: بودجه مورد بحث مربوط به طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی وزارت نفت، نیرو و تمامی حوزه‌های پژوهشی است لذا ضرورت دارد در صحن مجلس در این خصوص تجدید نظر صورت گیرد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18198

این مطلب را به اشتراک بگذارید :