متن کامل سخنرانی دکتر ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در جمع نمازگزاران آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علی(ع) آران و بیدگل در روز جمعه ۶ بهمن ۹۶:

نمادهای حق و باطل همیشه وجود داشته است

در طول تاریخ دوجناح حق و باطل همیشه در روبروی هم و در مصاف با یکدیگر بوده اند اگر تاریخ را نگاه کنیم نمادهای حق و باطل همیشه به چشم می خورد.

همواره جبهه باطل تلاش کرده با استفاده از اهرم های مختلف و افرادی که در جامعه حق وجود دارند فتنه انگیزی کند یا آن را تضعیف کند یا روبه فروپاشی ببرد.
* رابطه مردم و امام مهمترین عامل در حفظ ثبات است

رابطه مردم و امام مهمترین عامل در حفظ ثبات است. نقش محوری مردم نیز به چشم می خورد و حمایت و عدم حمایت مردم از امام بسیار مهم است. زمانی که این اعتماد کامل وجود داشته جبهه حق قدرتمند بوده است و در غیر این صورت رو به شکست و نابودی رفته اند. امیرالمومنین قوم حضرت موسی را مثال می زند و…

در زمان امیرالمومنین که فقط حکومتش ۵سال طول کشید وقتی مردم دور ایشان اجتماع کردند و حضرت علی این اجتماع را دید پذیرفت. در آن زمان نماد جبهه حق امیرمومنان علیه السلام و نماد جبهه باطل معاویه لعنت اله علیه بود.
* عمرو عاص مردم را از امام جدا کرد

در جنگ صفین معاویه از همه ابزارها استفاده کرد. در این جنگ مالک اشتر تا خیمه معاویه رسید. بعد از اینکه عمر و عاص قرآن بر سر نیزه کرد، عده ای رفتند پیش امیرالمومنین و گفتند به مالک بگو برگردد و ما سرجنگ با قرآن نداریم و شد آنچه که در تاریخ خوانده اید. او را مجبور کردند که حکمیت را بپذیرد و ابوموسی اشعری را به امام تحمیل کردند و همین شد که فتنه جواب داد و توانست مردم را از امام (ع) جدا کند و بعد از آن هیچیک از ائمه حکومتی تشکیل ندادند.

اکنون در دوره انقلاب اسلامی یک حکومت شیعی تشکیل شده است. این بار مردم از نایب امام حمایت کردند و حکومت را از خود دانستند و برای حفظ آن از جان مایه گذاشتند.
*دلیل شکست فتنه ۸۸ رابطه تنگاتنگ رهبری و مردم بود

امام در حال حاضر محور جبهه باطل آمریکا و اسرائیل است. در سال ۸۸ فتنه ای که رخ داد و شکست خورد. مسئولان دولت غاصب اسرائیل دلایل شکست خود را بررسی کردند. در این باره نزدیک به ۱۰۰۰ پایان نامه در دانشگاه های اسرائیل نوشته شد و به این نتیجه رسیدند که دلیل شکست فتنه ۸۸ رابطه تنگاتنگ رهبری و مردم است و این رابطه را باید برهم بزنیم و بهترین کار هم فشار بر حوزه اقتصاد و معیشت مردم هست و تحریم ها کلید خورد و تا حدودی هم موفق بودند.
* کاشان اولین شهری بود که در دهم دیماه ورق را برگرداند

امسال در ۹ دیماه دشمن بر اعتراضات و مطالبات مردم سوار شد و بهترین وسیله را پیدا کردند. ولی وقتی مردم دیدند که شعارها به طرف رهبری و اصول انقلاب برگشت طومار فتنه گران در هم پیچیده شد و کاشان اولین شهری بود که در دهم دیماه ورق را برگرداند.
* با مواردی که در بودجه باعث افزایش فشار بر مردم می شود مخالفیم

مسئولین ما باید در اقتصاد و معیشت دقت لازم را داشته باشند: در لایحه بودجه ۹۷ که دولت به مجلس ارائه داد در چهار مسئله مخالف بودیم. اولین مسئله افزایش حامل های انرژی بود که به بنزین۱۵۰۰ تومانی میشناختند و دوم افزایش قیمت آب و برق و گاز بود. سوم افزایش مالیات و چهارم حذف یارانه ها که در همه این موارد قشر آسیب پذیر، آسیب جدی می دیدند.

من از صنعتگران آران و بیدگل که جانانه کار می کنند و صنعت را سرپا نگه داشته اند از همین تریبون تشکر می کنم.
* انتظار مردم گره گشایی از کار آنهاست

در کاشان و آران و بیدگل با روند بوروکراسی بسیار سخت گیرانه استان اصفهان روبرو هستیم. در شهرستانی با بیش از ۲۰۰ کیلومتر فاصله با مرکز استان کاری که باید در یک ماه اتفاق بیافتد یکسال طول می کشد.

بعضی از مسئولین در منطقه نیز متاسفانه بجای خدمت به مردم در خدمت مسئولین استان هستند. انتظار مردم گره گشایی از کار آنهاست بعضی از مسئولین منطقه قانون را ۱۵۰ درصد انجام می دهند. یادمان باشد که وظیفه اصلی ما خدمت به مردم است.
* پروژه کنارگذر آران و بیدگل افزایش دو برابری داشته است

در بخش زیرساخت ها در پروژه کنارگذر آران و بیدگل با اینکه خیلی از جاها ۲۰ درصد کاهش داشتیم ولی با این حال این پروژه افزایش دو برابری داشته است. پروژه جاده آران و بیدگل-گرمسار هم مذاکراتی با بخش خصوصی شده که بتوانیم هر دو بان آن را با قدرت به بهره برداری برسانیم.
* اجرای جاده سفیدشهر و انجام مطالعات جاده ابوزیدآباد

یکی از جاده های پرحادثه جاده سفیدشهر به کاشان بوده که با توجه به قول مسئولان وزارت راه انشاالله تا اردیبهشت ۹۷ کار این پروژه هم به پایان برسد و جاده ابوزیدآباد به کاشان نیز کارهای نقشه برداری آن در حال اجراست.

*جذب یک میلیارد برای مدرسه خیر ساز

سه مدرسه خیرساز وجود دارد که برای اتمام آن یک میلیارد تومان در نظر گرفته شده است این بودجه در سفر معاون وزیر آموزش و پرورش اختصاص پیدا کرد که امیدواریم تا مهرماه آینده به بهره برداری برسد.
*پیگیری تکمیل بیمارستان های شهرستان

در حوزه سلامت بیمارستانهای موانع و مشکلات ساخت بیمارستان های امام حسن(ع) و ثامن الجج(ع) با حضور خیرین و رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان بررسی شد و انشالله تا پایان سال آینده بیمارستان ثامن به بهره برداری خواهد رسید و بیمارستان امام حسن (ع) نیز در فاز اول تا پایان سال ۹۷ و بقیه فاز ها در سال ۹۸ به بعد به بهره برداری خواهد رسید.

– جمعه ۶ بهمن ۹۶- زیارت محمد هلال بن علی علیه السلام- آران و بیدگل


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18177

این مطلب را به اشتراک بگذارید :