عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه وزیر آموزش و پرورش باید برنامه مشخصی برای به کارگیری نیروی انسانی داشته باشد، افزود: باید با به‌کارگیری نیروهای متخصص به‌ویژه در ابتدایی، مانع از گسترش بحران پیرامون آموزش و پرورش شد.

سید جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه مسئولان آموزش و پرورش، اقدام به تغییر نظام آموزشی می‌کنند بی‌آنکه زیرساخت‌های آن را فراهم کنند، گفت: متاسفانه به دنبال ۶ ساله شدن مقطع ابتدایی، آموزش و پرورش، فقط در سال آینده به با کمبود چند هزارنفری معلم رو به رو می‌شود، این نیاز بدان معناست که پیش از تغییر نظام آموزشی برای آن فکری نشده است، ضمن آنکه قرار است سال آینده نیز هنرستان‌ها ۳ ساله شوند و به‌یقین مدارس با چالش نداشتن نیروی متخصص رو به رو خواهند شد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در هر کشوری اصل و اساس بر پایه‌ آموزش و پرورش نهاد شده است، افزود: هر چه در این راستا کاشته شود همان را در آینده برداشت خواهیم کرد اما متاسفانه آموزش و پرورش اولویت نخست دولتمردان ایران نیست.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش مهم‌تر و پرسوده‌تر از سرمایه‌گذاری در نفت یا هر جای دیگری است، افزود: چاه نفت واقعی دانش‌آموزان هستند اما معلمان مسلط و توانمند به عنوان اصلی‌ترین و پایه‌ترین نیاز آن‌ها نیز به درستی تامین نمی‌شود به همین دلیل شاهد تدریس معلمان مقطع دبیرستان در ابتدایی هستیم.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه متاسفانه آموزش و پرورش در تامین نیازهای پایه‌ای دانش‌آموزان ناتوان مانده است، اضافه کرد: انواع مختلف معلم، کمبود معلم متخصص، دهه‌ها نوع مدرسه و شیوهای مختلف تدریس ریشه سیستم آموزش و پرورش، را سوزانده است، در حالی که مسئولان آموزش و پرورش باید بدانند به چه تعداد معلم نیاز دارند و از سال‌ها قبل برای تامین آن برنامه‌ریزی کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه وزیر آموزش و پرورش باید برنامه مشخصی برای به کارگیری نیروی انسانی داشته باشد، افزود: آقای بطحایی باید با بکاری‌گیری نیروهای متخصص در پایه‌های مختلف آموزشی به‌ویژه ابتدایی، مانع از گسترش بحران پیرامون آموزش و پرورش شود.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18155

این مطلب را به اشتراک بگذارید :