دکتر ساداتی نژاد: مردم کاشان در روز ۱۰ دی تابلویی درخشان از خود ساختند

دکتر ساداتی نژاد، در نماز جمعه راوند در آستان امامزاده ولی ابن موسی الکاظم(ع) راوند اظهار داشت: حدود هزار پایان‌نامه در رابطه با شیعه‌شناسی و مکتب تشیع در اسراییل نگارش شده و برخی از بنیادهای تحقیقات آمریکا مطالعات زیادی در تاریخ تشیع انجام دادند.

وی افزود: حجم زیادی از این تحقیقات بعد از فتنه سال ۸۸ در دستور کار انیستیتوها و انجوهای مطالعاتی و تحقیقات استراتژیک آمریکا قرار گرفت و این مراکز تحقیقاتی، راهکارهای زیادی ارایه دادند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اتفاقات تاریخ اهل بیت(ع) در نبرد با معاویه و جنگ صفین گفت: تاریخ تکرار شدنی است؛ اتفاقاتی که در روزهای اخیر افتاد حکم می‌کند تا مجددا تاریخ عصر اهل بیت(ع) را مرور و مطالعه کنیم.

دستور امام تکرار نمی‌خواهد بلکه اجرا می‌خواهد

دکتر ساداتی نژاد با اشاره به اتفاقات اخیر در کاشان در جریان آشوب‌های خیابانی گفت: کاشان مهد تشیع و ولایتمداری است، اتفاقاتی که در کاشان افتاد چهره‌ کاشان و این منطقه را کمی در ایران مکدر کرد و کلیپ‌هایی که پخش شد برازنده مردم کاشان نبود و البته آنها اهل کاشان نبودند تا اینکه مردم کاشان با تظاهرات روز دهم دی به عنوان نخستین مردمی که به حمایت از ولایت به میدان آمدند، دوباره از خود تابلویی درخشان ساختند.

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مشکلات زیاد معیشتی مردم تصریح کرد: نمایندگان بلندگوی مردم هستند، ما از ابتدا نیز با چهار مورد در بودجه سال ۹۷ از جمله افزایش قیمت حامل‌های انرژی، آب، برق، حذف یارانه و افزایش مالیات مخالف بودیم.

وی افزود: علت مخالفت نمایندگان عدم توانایی مردم در پرداخت هزینه در این حوزه‌هاست که در این راستا نمایندگان پیگیر آن بوده و اصلاحات اعمال خواهد شد.

ساداتی‌نژاد، ادامه داد: ما دردمان درد تاریخ است؛ درد عدم اطاعت‌پذیری از امام، ما درد تکرار داریم، به فرموده رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی سبب حل مشکل اقتصاد است، تمامی مسئولان اجرایی تکرار می‌کنند، دستور امام تکرار نمی‌خواهد بلکه اجرا می‌خواهد.

نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی در گزارش کوتاهی از عملکرد خود در منطقه راوند به تاسیس نمازجمعه با شکوه منطقه راوند و حضور پرشور ۱۳۰۰ نفری مردم و تلاش‌های نماینده جهت برپایی آن اشاره کرد و از امام جمعه منطقه راوند به خاطر تلاش‌ها و فعالیت‌های گسترده در منطقه تشکر و قدردانی کرد و بیان داشت: حفظ وحدت با محوریت امام جمعه در این منطقه خواهد توانست تمام سدها را بشکند و مشکلات را برطرف کند.

راوند نگین انگشتری کاشان است

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در گزارش کوتاهی از عملکرد خود در منطقه راوند، به تلاش‌هایی که جهت تاسیس اداره تامین اجتماعی، اداره کمیته امداد منطقه راوند، تامین هزینه دفتر پست راوند، رفع مشکلات درمانگاه خیریه فاطمیه راوند در بحث بیمه و افزایش اعتبار آن و همچنین اخذ مجوز دندان‌پزشکی و ایجاد تجهیزات از جمله تهیه آمبولانس، اخذ مجوز شهرک ماهیان زینتی اشاره کرد و افزود: راوند همچون کبوتری است که برای پرواز به دو بال نیاز دارد: یک بال، بال معنویت است و آن احداث حوزه علمیه قطب راوندی است که شناشنامه مردم راوند در جهان است و بال دوم اقتصادی است که آن هم احداث شهرک ماهیان زینتی راوند است.

ساداتی‌نژاد با توجه به اخذ مجوز شهرک ماهیان زینتی راوند از ناحیه استان اصفهان بعد از ۱۵ سال تلاش در این رابطه به مراحل عملیاتی این پروژه اشاره کرد و از رفع مشکل بیمه کارفرمایان این شهرک از بیمه صنعتی به بیمه کشاورزی خبر داد و از مشکلات ایجاد شده در نتیجه بروکراسی(دیوان‌‌سالاری) در کشور که موجب کندی در کار می‌شود به شدت گلایه کرد و از مردم و مسئولین راوند خواست تا در این زمینه با قدرت پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه انتظار نماینده مردم در این زمینه محقق نشده است از مسئولین درخواست کرد تا مشکل واگذاری زمین شهرک ماهیان زینتی را هرچه زودتر رفع کنند.

وی هدف از احداث شهرک ماهیان زینتی راوند را ارتقا اقتصادی و جذب گردشگری عنوان کرد و گفت: در ورودی کاشان یک قمصر احداث می‌کنیم؛ قمصر کاشان نهایتا چهل‌روز گل دارد و گردشگر جذب می‌کند اما شهرک ماهیان در مجاورت اتوبان در تمام سال قابلیت پذیرش گردشگر دارد و بر پایه ظرفیت خود شهر اقتصاد آن شکل می‌گیرد. وی از آماده به کار بودن ۱۷۰۰ کارگاه در شهرک ماهیان منطقه راوند خبر داد.

نماینده شهرستان کاشان و آران و بیدگل از اعضای شورای شهر منطقه کاشان خواست تا شهرداری منطقه پنج را تقویت کنند و افزود: شایسته است شهرداری منطقه پنج را شهرداری منطقه راوند بنامیم.

وی با بیان برخی مشکلات پل روگذر راوند و تلفات جانی این پل و بر لزوم رفع مشکلات آن تاکید کرد .

دکتر ساداتی نژاد همچنین به احداث مجتمع فرهنگی راوند و لزوم تعیین مکان و تجهیز آن اشاره کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به کارگروه توسعه راوندبا حضور امام‌جمعه منطقه راوند اشاره کرد و وجود آن را جهت پیگیری مطالبات منطقه لازم برشمرد و استفاده از خیرین و نخبگان منطقه را امری ضروری دانست.

وی در پایان از خیرین منطقه خواست تا با محوریت امام جمعه منطقه، بنیاد حامیان توسعه راوند را تشکل دهند تا بتوان راوندی عزتمندتر و توسعه‌یافته‌تر ساخت.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در خصوص راوند گفت: راوندنگین انگشتری کاشان است، در طول تاریخ و هم‌اکنون ولایت در آن موج می‌زده و می‌زند که شهرشدن راوند مستلزم داشتن زیرساخت‌ها و ادارات لازم است تا آرزوی دیرینه مردم یعنی شهرشدن راوند محقق شود.

 


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18145

این مطلب را به اشتراک بگذارید :