عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: کنکور شاخص مناسبی برای پذیرش دانشجو نیست.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید امتحانات دوره دبیرستان مدارس به صورت استاندارد برگزار شود تا ملاکی برای پذیرش دانشجو باشد، گفت: این موضوع بر عهده وزارت آموزش و پرورش است که امتحانات این مقطع را به صورت نظام‌مند و استاندارد برگزار کند تا به عنوان شاخصی برای سنجش ورود دانشجو به دانشگاه‌ها قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی کنکور شاخص مناسبی برای پذیرش دانشجو نیست، اظهار کرد: با توجه به اینکه کنکوریک بار در سال برگزار می‌شود، امکان دارد در روز کنکورشرایط برای تمامی داوطلبان یکسان نباشد و این موضوع در نتیجه آن تأثیرگذار است.

ساداتی‌نژاد افزود: در کشوری مانند ایران که دارای اقلیم چهارفصل است و کنکور در فصل تابستان برگزار می‌شود، همین تفاوت شرایط آب و هوایی در شهرها و موقعیت مکانی و جغرافیایی داوطلبان کنکور می‌تواند در رقابت علمی آنان اثر منفی بگذارد، به عنوان مثال گرمای هوا در شهرهای جنوبی کشور بر بازدهی و کارآیی ذهنی داوطلبان در روز کنکور اثرگذار است.

نماینده مردم کاشان و آران وب یدگل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در رشته‌های پرطرفدار همانند پزشکی و پیراپزشکی می‌توانیم از چند آزمون به جای یک آزمون استفاده کنیم تا ضمن کاهش استرس داوطلبان، بهترین‌ها وارد دانشگاه شوند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=18115

این مطلب را به اشتراک بگذارید :