عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه تحلیل تجمعات خیابانی اکنون دیگر کار خیلی سختی نیست، اظهار کرد: نوع شعارها و رفتارها مشخص است. کاملا واضح است که افرادی که به خیابان آمده‌اند چکاره هستند، به کجا متصلند و چه هدفی دارند.

وی افزود: برخلاف مشکل اقتصادی که مطرح می‌شود ـ که طبعا باید بررسی شده و برطرف شودـ شعارهایی که اکنون داده می شود و حرکت‌های اغتشاشگرانه نشان می دهد فاز آن‌ها اعتراض نیست. درحال حاضر معترضان وارد کارهای خطرناک نظیر تخریب اموال بیت‌المال شده‌اند که این نشانه خوبی نیست.

نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه شعارهای معترضان ساختارشکنانه شده است، عنوان کرد: اخیرا معترضان پرچم جمهوری اسلامی را نیز به آتش کشیدند و کارهای اینچنینی نشانگر آن است که به بهانه آمده‌اند تا اهداف کسانی فتنه گر هستند و یا در خارج نشسته‌اند، محقق سازند. در چنین فضایی باید هوشیار بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حساب مردم از اغتشاشگران جداست یا خیر، تاکید کرد: مهم سوء استفاده‌ای است که صورت گرفته است. ممکن است ما اعتراضاتی به وضعیت معیشتی داشته باشیم اما این روش که عده‌ای وارد خیابان شوند و اقدام به حرکت‌های مخرب کنند، هدف و نتیجه را کاملا تغییر می‌دهد.

سید جواد ساداتی نژاد تصریح کرد: اگر جوانان ما زمانی که می خواهند حرفی را به گوش مسوولان برسانند، از مجرای نادرست وارد شوند، عده‌ای سوار موج می‌شوند و آنان را از هدف دور می کنند. اثرات این کارها به لحاظ اقتدار به جمهوری اسلامی ضربه وارد می کند و در حوزه بین‌المللی برای ما ایجاد مشکل می کند. این موضوع نتیجه را ۱۸۰ درجه از هدف اولیه دور می کند.

نماینده مردم کاشان و آران بیدگل با اشاره به کانال‌ها و رسانه‌هایی که در تجمعات نقش دارند، گفت: کانال آمدنیوز رسما تجمعات را هدایت می کند. این کانال به صراحت درگیری و خشونت را تبلیغ می کند. ما همواره خواهان فیلترینگ کانال های ضد انقلاب نظیر آمدنیوز بوده‌ایم. اگرچه این کار اکنون انجام شده است اما دیرهنگام اتفاق افتاد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=17834
کلیدواژه ها :

این مطلب را به اشتراک بگذارید :