در صورت عدم تمکین تولیدکنندگان شمش و ورق فولاد وکاتد مس وزارت صنعت موظف به تامین مواد اولیه صنایع پایین دستی فولاد و مس شد

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس گفت: وزارت صنعت متعهد شد تا صنایع تولید شمش فولاد تامین حداقل ۶۰ الی ۷۰ درصد ظرفیت اسمی تولیدکنندگان میلگرد، لوله پروفیل را در اسرع وقت انجام دهد.
دکتر ساداتی نژاد در خصوص جلسه روز سه شنبه، ۲۷ تیرماه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی گفت: با حضور مسئولان وزارت صنعت، نمایندگان اتاق بازرگانی و نمایندگانی از شرکتهای صنایع مس ایران و فولاد ،موضوع سهمیه کاتد مس برای کارخانه های تولیدی سیم و کابل و مصنوعات مسی و شمش ورق فولادی برای کارخانجات تولید میلگرد و پروفیل بررسی شد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل با اشاره به حضور مدیرعامل شرکتهای فولاد کویر آران و بیدگل و دنیای مس کاشان در این نشست کمیسیون گفت: در انتها مقرر شد در صورت ادامه رویه جاری تمهید لازم برای کاهش تعرفه واردات شمش فولاد و کاتد مس انجام شود و یا حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد ظرفیت اسمی کارخانجات تولیدکنندگان میلگرد، لوله پروفیل تامین گردد تا از تعطیلی کارخانجات جلوگیری شود.

وی با اشاره به بررسی میزان صادرات شمش فولاد و مس کاتد در نشست کمیسیون افزود: سیاست تقویت صنایع پایین دستی در صنعت باید پیگیری شود و از خام فروشی که بر خلاف سیاستهای اقتصاد مقاومتی است جلوگیری شده و شرایط ادامه کار، کارگران نیز فراهم شود.

دکتر ساداتی نژاد با تاکید بر حمایت ویژه از تولید ملی و نظارت بر حفظ اشتغال موجود در مجلس ادامه داد: باید با برنامه ریزی از خام فروشی جلوگیری شود البته مخالف صادرات فولاد و کاتد مس نیستیم ولی اولویت با تامین نیاز کارخانجات داخل است و مازاد بر آن باید صادر شود نه اینکه برای دیگران شغل درست کنیم و جوانان خودمان بیکار شوند.

گفتنی است نامه ای با امضای سی نفر از نمایندگان در خصوص رفع مشکل تامین مواد اولیه صنایع فولادی شامل ١۴ شرکت بزرگ کشور از جمله فولاد کویر آران و بیدگل خطاب به رییس جمهور آماده و ارسال شد.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=16339

این مطلب را به اشتراک بگذارید :