دکتر سید جواد ساداتی نژاد در پیامی به همایش نکوداشت امام زادگان فین کاشان: امامزادگان قطب معنوی و چراغ هدایت منطقه هستند

قال اللّه الحکیم فی کتابه: قُلْ لَا أَسْأَلُکُمْ عَلَیهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّهَ فِی الْقُرْبَى (شورى: ۲۳)؛ تکریم از اهل البیت علیهم السلام و امامزادگان واجب التعظیم از وظایف دینی و مذهبی مسلمانان است.

متن پیام دکتر سید جواد ساداتی نژاد :

بنابر حدیث شریف ثقلین تمسک به عترت و احترام به اهل البیت علیهم السلام از تکالیف اصلی مسلمانان است همانطور که قرآن کریم برای مسلمانان، محترم و کتاب هدایت و قانون آسمانی است، عترت پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلم هم هادیان مردم و نجات‌دهنده گمراهان از ضلالت هستند و مردم ایران با پذیرایی از ذریه پاک پیامبر و ائمه و پیروی از ایشان سعی نموده اند راه و روش زندگی خود را نیز از آنان بیاموزند.

مسلما آشنایی با سیره آنان و با سیره امامزادگان و مطالعه زندگانی آن بزرگواران برای همه مسلمانان اهمیت بسیار زیادی دارد. در طول تاریخ وقتی ما به زندگی امامزادگان نگاه می‌کنیم می‌بینیم که آنان با مجاهدت‌های خود و با تحمل زحمات و صدمات بسیار زیاد آیین مقدس اسلام و معارف نورانی مکتب را تبلیغ و ترویج نموده و حتی در این راه، بسیاری از آن بزرگواران شربت شهادت را نوشیده و با خون پاک خود شجره طیبه اسلام را آبیاری کردند.

منطقه فین و اهالی ولایتمدار آن نیز از دیر زمان یار و پذیرای ذریه پاک پیامبر صلی الله علیه و آله و امامزادگان بوده که داستان دعوت و حمایت جانانه و دفاع آنها از شهید اردهال حضرت علی ابن محمد باقر علیه السلام در تاریخ ثبت شده و همچنان این روحیه در این منطقه زنده است که مراسم و آئین قالیشویان نمادی از این علاقه و ولایتمداری است که در این منطقه تاریخی، امامزادگان از دیرباز قطب فرهنگی و عامل اجتماع مردم و قطب نورانی هدایت بوده اند.

در خاتمه از مسئولین محترم همایش بزرگداشت امامزادگان منطقه فین کاشان تقدیر و تشکر نموده، مزید توفیقات همگان را در پیروی از معارف نورانی اهل البیت علیهم السلام در ظل عنایات خاصه حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف از خداوند متعال مسئلت دارم.

دکتر سید جواد ساداتی نژاد
نماینده مردم مومن و شهیدپرور شهرستان های کاشان و آران و بیدگل

 

 


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=16320

این مطلب را به اشتراک بگذارید :