نماینده مردم کاشان و آران‌بیدگل در مجلس آزادسازی موصل به دست نیروهای بسیج مردمی و ارتش عراق را اتفاقی تعیین کننده در معادلات منطقه ای دانست.

سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تبریک آزادسازی موصل به دولت و مردم ستمدیده عراق، ابعاد و تاثیرات سیاسی امنیتی آزاد سازی این شهر را بسیار فراتر از کشور عراق ارزیابی کرد و اظهار داشت: این پیروزی بزرگ دستاورد راهبردی جریان و گفتمان مقاومت است.

وی آزادسازی موصل را از جهات و ابعاد مختلف قابل بررسی و ارزیابی دانست و با یادآوری اظهارات مقامات آمریکایی در خصوص زمان بر بودن نابودی داعش و برآورد زمانی ده ساله از جانب آنها برای از بین بردن داعش، گفت: سخنان و اقدامات آمریکایی‌ها در قبال تروریسم و پدیده شوم داعش بسیار فریبکارانه و مزورانه است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس با اشاره به صحبت های مطرح شده در مناظرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و اعتراف آنان به ساختن گروه های تروریستی همچون القاعده و داعش توسط آمریکایی‌ها، تصریح کرد: مقوله تروریسم ابزاری برای پیشبرد اهداف مخرب و تامین منافع نامشروع آمریکایی‌ها در نقاط مختلف جهان به ویژه در منطقه خاورمیانه است.

ساداتی‌نژاد اقدام آمریکایی ها در تشکیل ائتلاف مبارزه با داعش را کاملا دروغین و ساختگی عنوان کرد و ادامه داد: این اقدامات به ظاهر ائتلاف در راستای هدایت و مدیریت داعش و نه نابودی آن است.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی ایجاد پدیده شوم و نفرت انگیز داعش را طرح و برنامه ای بلند مدت از جانب سرویس های اطلاعاتی غربی و صهیونیستها معرفی کرد و مهم ترین اهداف آنها را اسلام هراسی و خدشه دار نمودن چهره درخشان دین اسلام، توجیه نمودن حضور نظامی آمریکا در منطقه، تجزیه کشورها و تغییر جغرافیای سیاسی منطقه و در نهایت انحراف افکار عمومی ملت ها از مساله فلسطین و تامین امنیت رژیم نامشروع صهیونیستی دانست.

وی تاکید کرد که آمریکایی ها بارها نشان داده‌اند که در ادعای مبارزه با تروریسم و داعش به هیچ وجه قابل اعتماد و صادق نیستند و صرفا به دنبال بهره برداری و استفاده ابزاری از پدیده تروریسم در راستای اهداف خود هستند.

ساداتی‌نژاد آزادسازی موصل به دست نیروهای بسیج مردمی و ارتش عراق را اتفاقی تعیین کننده در معادلات منطقه ای دانست که موجب تقویت بیش از پیش جریان مقاومت و در مقابل ضعف و سرخوردگی تروریست ها و نا امیدی حامیان منطقه ای و بین المللی آنها می‌شود.

وی با تمجید از نقش مرجعیت دینی در ایجاد وحدت و انسجام داخلی در مقابل تروریست ها و صدور فتوای جهاد کفایی برای بسیج نمودن عموم مردم؛ تشکیل بسیج مردمی در عراق را اقدامی مهم و تعیین کننده برای نابودی داعش و نیز تحولات آتی این کشور و منطقه ارزیابی کرد.

آزادسازی موصل


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=16276
کلیدواژه ها :

این مطلب را به اشتراک بگذارید :