به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدجواد ساداتی نژاد در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۸ تیر) مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از حرکت اقتدارآفرین سپاه پاسداران در ادب کردن تروریست های داعشی گفت: کسانی که درصدد تخریب سپاه پاسداران هستند ؛از این کار خیانتکارانه دست بردارند که سپاه عامل اقتدار و امنیت ملی ما است.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: تذکر اول من به وزیر امور خارجه در سه مورد است؛ اول به روزرسانی و افزایش تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران همزمان با سفر وزیر خارجه به فرانسه در شأن ملت ایران نبود و باید وزارت امور خارجه این موضوع را با قدرت با طرف اروپایی مطرح کند.

وی ادامه داد: مورد دوم نشست گروهک تروریستی منافقین در پاریس نشان دهنده رویکرد غیرصادقانه کشورهای غربی است و لزوم عکس العمل جدی را می طلبد و مورد سوم اجرای شتابان طرح گاپ در ترکیه و سدسازی های غیرکارشناسی بر روی دجله و فرات نیاز به تحرک دیپلماسی بیشتری دارد،زیرا این رویه موجبات خشکسالی، بیابان زایی و ایجاد گرد و غبار در ایران به خصوص جنوب کشور را فراهم می سازد.

ساداتی نژاد تصریح کرد: تذکر بعدی من به وزیر نفت درخصوص قرارداد با شرکت بدسابقه و بدعهد توتال و لزوم شفاف سازی در این زمینه با توجه به نظر کارشناسان در زمینه عدم رعایت کامل نظرات مقام معظم رهبری در اینگونه قراردادها است.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: تذکر سوم من به وزیر صنعت، معدن و تجارت است به دلیل عملکرد ضعیف در حفظ و اشتغال موجود در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ، تولید کارخانه های دنیای مس کاشان و کارخانه فولاد کویر آران و بیدگل به دلیل عدم تامین مواد اولیه به نصف کاهش یافته است و نیمی از کارگران خود را اخراج کرده اند و در آستانه تعطیلی قرار گرفته اند، در حالی که لزوم تامین مواد اولیه، اولویت این کارخانه ها نسبت به صادرات است.

وی ادامه داد:در حال حاضر ۳۲ درصد از جوانان تحصیل کرده در منطقه کاشان و آران و بیدگل بیکار هستند و لازم است در این زمینه تمهیدات لازم اندیشیده شود.

ساداتی نژاد تذکر بعدی خود را خطاب به وزیر کشور مطرح کرد و گفت: مشهد اردهال محور وحدت منطقه کاشان و دلیجان نه محور مناقشه و حاشیه سازی که متاسفانه برخی مسئولان شهرستان دلیجان موجب تنش در این منطقه شده اند که لازم است تعامل و همدلی در منطقه حاکم و تذکرات لازم داده شود و با ارتقای مشهد اردهال به بخش مشکلات این منطقه مرتفع گردد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تذکر دیگر خود را به وزیر راه و شهرسازی داد و افزود: در مورد رسیدگی به راه های پرخطر منطقه و توقف عملیات راهسازی در محورهای پرتردد کاشان و کنارگذر شرقی کاشان و آران و بیدگل، کمربندی کاشان و گرمسار و لزوم تامین قیر رایگان برای راه ها و معابر روستایی و شهرهای کوچک است.

وی افزود: ضرورت دارد وزیر کشور اختیارات فرمانداری های ویژه را تعیین کند.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=16261

این مطلب را به اشتراک بگذارید :