چرایی مغایرت سند ۲۰۳۰ با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش سیدجواد ساداتی‌‌نژاد در گفت‌‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان درباره سند ۲۰۳۰ اظهار کرد: ایران کشوری با سابقه درخشان در حوزه فرهنگ و تمدن است و ما معنقدیم در حوزه فرهنگ و تمدن می‌توانیم برای دنیا خط و مشی تدوین کنیم.

نماینده کاشان با اشاره به پیشتازی ایران در عرصه جهانی آموزش گفت: سیتسم آموزشی امروزه که در دنیا مطرح است برگرفته از سیستم آموزشی ایران کهن  است و «ابن خلدون»  هم در یکی از کتاب‌های خود به قوت و قدرت آموزشی در ایران اذعان کرده است.

ساداتی نژاد اضافه کرد: کشوری با این غنای فرهنگی در حوزه آموزش و تربیت حساسیت‌های ویزه خودش را دارد، ما کشوری اسلامی با پیشینه والای تاریخی و فرهنگی هستیم لذا بایستی برپایه اصالت‌های فرهنگی مان خط مشی آموزشی ترسیم کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: در سال های گذشته براساس همین ظرفیت‌های کشور و با استفاده از نظرات و ایده‌های نخبگان، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را تهیه کردیم و آموزش و پرورش باید تلاش کند تا این سند اجرا شود.

ساداتی‌نژاد گفت: سند ۲۰۳۰ در مغایرت با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است چرا که در آن، نگاه «انسان محوری« و «اصالت انسانی» مستولی است، ولی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش براساس اصالت «توحید محوری» بنا شده است لذا سند ۲۰۳۰ در مبانی دچار مشکل است.


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=16172
کلیدواژه ها :

این مطلب را به اشتراک بگذارید :