دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در حکمی «دکتر ابراهیم کوچکی نصرآبادی» دانشیار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان را به سمت سرپرست این دانشگاه منصوب کرد.

در حکم انتصاب دکتر کوچکی نصرآبادی آمده است: در راستای اجرای بند ۵ ماده ۲ مصوب در سیاست ها و ضوابط اجرایی آمایش آموزش عالی در عرصه سلامت جمهوری اسلامی ایران مصوب جلسه ۷۶۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی نظر به تعهد و تخصص و تجارب ارزنده جناب عالی به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان منصوب می شوید .

حکم انتصاب سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی کاشان با ابلاغ مستقیم و امضای وزیر حاصل پیگیری و تلاش مسئولان این شهرستان به ویژه نماینده کاشان و آران و بیدگل در ماههای گذشته برای حفظ استقلال و جایگاه دانشگاه علوم پزشکی کاشان بود.

پیش از این وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با استناد به قانون آمایش سلامت مصوب شورای انقلاب فرهنگی در اردیبهشت ماه سال ۹۴ اصرار داشت حکم رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی کاشان را رئیس دانشگاه علوم استان اصفهان باید امضا کند.

دکتر سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در ۱۱ مهر امسال در نطق میان دستور خود در خانه ملت تصریح کرده بود: دانشگاه‌های علوم پزشکی خارج مرکز استان نباید تقلیل ماموریت پیدا کنند.(۱)

وی در این نطق افزوده بود: متاسفانه تصویب سیاست‌ها و ضوابط اجرایی آمایش آموزش عالی در عرصه سلامت در اردیبهشت سال ۹۴ در جلسه ۷۶۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی موجب تزلزل در حوزه سلامت و حاشیه‌سازی در حوزه اجتماعی در شهرستان‌های بزرگ استان‌ها گردیده است.

ساداتی نژاد گفته بود : تضعیف دانشگاه‌های بزرگی همچون دانشگاه علوم پزشکی کاشان با ۳۰ سال خدمت و بیش از ۲۵۰ عضو هیئت علمی و دارای رتبه تیپ یک دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به بهانه قرار داشتن در خارج مرکز استان و تقلیل ماموریت آن که سال‌هاست در حوزه ملی و بین‌المللی نقش آفرینی می‌کند به سطح استانی و انتصاب رئیس آن توسط دانشگاه مرکز استان موجی از ناامیدی و رکود علمی را در این دانشگاه در بین اعضای هیات علمی و مردم به همراه داشته است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در این نطق از وزیر  بهداشت درمان و آموزش پزشکی و  رئیس و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی خواسته بود براساس ماده ۵ مصوبه نسبت به بازنگری این مصوبه اقدام و دانشگاه‌های تیپ یک واقع در غیر مراکز استان را جز دانشگاههای با ماموریت ملی محسوب کنند.

(۱) نطق میان‌دستور دکترساداتی نژاد درجلسه علنی مجلس،یکشنبه۱۱مهرماه۹۵


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=15121

این مطلب را به اشتراک بگذارید :