به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دکتر ساداتی نژاد در گفتگو با خطب شکن،  مزایده‌ی بهره برداری از دریاچه‌ی نمک را یادآور شد و خاطرنشان کرد: این که بهره برداری از دریاچه‌ی نمک توسط چه شرکت و منطقه‌ای انجام می‌شود مهم نیست و نباید به آن پرداخت، مهم استفاده از ظرفیت دریاچه نمک و استحصال مواد معدنی موجود در آن است.

نماینده‌ی مردم کاشان و آران و بیدگل دریاچه نمک را گنج پنهان منطقه خواند و اضافه کرد: دریاچه نمک ظرفیت گسترده‌ای برای بهره برداری و استحصال مواد معدنی دارد.

وی با بیان این که یکی از قطب‌های صنعتی آینده‌ی آران و بیدگل در حاشیه‌ی این دریاچه شکل خواهد گرفت اذعان کرد: با وجود این که دریاچه‌ی نمک بین آران و بیدگل و استان‌های قم و سمنان مشترک است، تنها راه دسترسی و بیشترین مساحت آن در آران و بیدگل قرار دارد.

ساداتی نژاد مهم ترین موضوع در رابطه با بهره برداری از دریاچه را احیای ظرفیت‌های آن عنوان کرد و گفت: در حال حاضر مجوز بهره برداری از دریاچه نمک در اختیار شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران که وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت است قرار دارد که این مطلب نگرانی‌هایی را در بین برخی مردم آران و بیدگل ایجاد کرده است.

وی به انعقاد این قرارداد بهره برداری به مدت ۲۵ سال اشاره کرد و افزود: حدود ۱۵ سال از مدت این قرارداد گذشته و این شرکت است که باید نحوه‌ی استفاده از دریاچه نمک را مشخص کند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس مزایده‌ی بهره برداری از دریاچه‌ی نمک را یادآور شد و خاطرنشان کرد: این که بهره برداری از دریاچه‌ی نمک توسط چه شرکت و منطقه‌ای انجام می‌شود مطالب حاشیه‌ای است و نباید به آن پرداخت، مهم استفاده از ظرفیت دریاچه نمک و استحصال مواد معدنی موجود در آن است.

منبع


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=12895

این مطلب را به اشتراک بگذارید :