به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل، در این همایش مشاور «امور بانوان و خانواده» نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس دهم طی سخنانی با اشاره به سابقه دینی مردم کاشان اظهار داشت: شاخصه دارالمومنین برای منطقه کاشان نشان دهنده پیوند عمیق مردم این منطقه با علما و فرهیختگان فرهنگی است.

نصیری افزود: تبلیغ سازنده بر اساس آیات و روایات، مستند بر فقه شیعی، مبتنی بر واقعیات و حقایق و نه بر مبنای خرافات، به دور از انحرافات و با نیت خالصانه و روحیه جهادی و انقلابی در این منطقه همیشه بوده است.

وی با اشاره به اخلاص مبلغه های منطقه کاشان تصریح کرد: الحمدلله در منطقه ما بانوان مبلغه از قدیم با اخلاص تمام و کمترین امکانات و بی هیچ چشمداشت به کار فرهنگی و ترویج معارف دینی همت گماشتندکه تا بحال در تقدیر از این بزرگواران اجحاف شده است.

کارشناس مذهبی مسائل خانواده با اشاره به اهداف فرهنگی نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل بیان داشت: تمام بانوان مبلغه بعنوان مشاور فرهنگی نماینده مردم در مجلس و حلقه ارتباطی ایشان با مردم هستند.

نصیری ضمن تشکر از استقبال پرشور مردم و اقشار مختلف بویژه جوانان در این مراسم، آن را نشان احترام به جایگاه تبلیغ دین دانست.

مشاور «امور بانوان و خانواده» نماینده مردم از تمام بانوان، جوانان و فرهیختگان درخواست کرد جهت تدوین سند چشم انداز بانوان منطقه طرح و ایده های ناب خود را ارئه دهند.

در این همایش که نماینده های امور بانوان بنیاد شهید و ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشان و مدیریت پارک مهر بانو نیز حضور داشتند ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مبلغه نامدار مرحومه سرکار خانم حاج بابایی، از ۲۰ تن از بانوان مبلغه پیشکسوت از طرف مشاور «امور بانوان و خانواده» نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل، آقای دکتر ساداتی نژاد تجلیل به عمل آمد.

شایان ذکر است در این مراسم از مبلغه های پیشکسوت کاشان خانم ها:  زهرا اصیلی والده شهید فرگاه، مهجبین سادات واجدی والده شهید یزدانی، عصمت کاشانی، صدیقه فتوت، معصومه بدیعی، صدیقه ابریشم باف، فاطمه مظاهری، صدیقه سوهان گیر، فاطمه پیمان فر، منیره ملکوتی شاد، مهدوی نژاد، علائیان، انسیه منصوری،صدیقه سلحشور، فنائی، باغشیخی، سربلوکی، پیران کاشانی تجلیل بعمل آمد و با اهدا لوح قدردانی شد.

گفتنی است زندگی نامه و مختصری از فعالیتهای این بزرگواران در شماره آتی هفته نامه سراج چاپ خواهد شد.

منبع

مراسم تجلیل از بانوان مبلغه پیشکسوت کاشانی برگزار شدمراسم تجلیل از بانوان مبلغه پیشکسوت کاشانی برگزار شد


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=12749

این مطلب را به اشتراک بگذارید :