به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،زهرا استحقاقی مبلغه پیشکسوت کاشانی در دیدار با خانم نصیری مشاور بانوان دفتر نماینده مردم کاشان در مجلس اظهار داشت: در سال ۱۳۱۷ در خانواده متدین و اهل علم شهر کاشان به‌دنیا آمدم و قرآن را از مرحوم  پدر”ماشااله استحقاقی” یاد گرفتم و از ابتدای جوانی به تدریس قرآن و معارف دین مشغول  بودم.

والده شهید پورمحمدیان در دیدار با مشاور امور بانوان دفتر نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل افزود: آن زمان‌ها هرکس می‌خواست خانم جلسه‌ای شود باید از علما اجازه می‌گرفت که در شهر ما نیز مرحوم آیت اله یثربی باید مجوز می‌داد و من از زمان تجرد کلاس قرآن داشتم.

این مربی و مبلغ قران خاطرنشان کرد: وقتی ازدواج کردم خانم‌های محله از همسرم خواستند که این روند ادامه پیدا کند و بالاخره در اثر اصرار بانوان و همسرم،  فردی به نام صحافی را به منزل ما آوردند و با پرسیدن سوالاتی به من مجوز دادند. بر خلاف امروز که هرکس صدای خوبی دارد بلندگو دست می‌گیرد و بدون هیچ مجوزی و بعضا با برخی بدعت‌ها و انحراف‌ها جلسات را اداره می‌کنند.

فهمیه نصیری مسئول مشاور امور بانوان دفتر نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس دهم در این دیدار گفت: تمام اصناف و مشاغل با داشتن مجوز شروع به‌کار می‌کنند به‌جز کار تبلیغ دینی که هیچ سر و سامانی ندارد و با نظام‌مند کردن این حوزه باید به رشد و بالندگی آن کمک کرد.

وی افزود:  مردم باید با آگاهی و درایت و بصیرت از افراد مناسب و مجرب در جلسات اهل بیت علیهم السلام استفاده کنند.

در پایان این دیدار از زحمات و تلاشهای زهرا استحقاقی مبلغه پیش کسوت قران تجلیل شد.

منبع


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=12442

این مطلب را به اشتراک بگذارید :