به گزارش خبرگزاری ملت به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل سیدجواد ساداتی نژاد در نشست با نمایندگان گروه های مختلف بانوان کاشان ضمن تشکر از ارائه دیدگاه های بیان شده توسط بانوان گفت: هم اکنون در مجلس طرح ها و قوانین مختلفی در حوزه بانوان در دست بررسی می باشد که نظرات خوب و تجربیات ارزنده شما در امر قانونگذاری به بنده کمک فراوانی می کند.

وی درخصوص هویت تاریخی منطقه کاشان گفت: ما در تحلیل تاریخ خود مشکل داریم و باید به هویت گذشته خویش بازگردیم. تحلیل ما می گوید علت اصلی نامگذاری کاشان به دارالمؤمنین، آن هم در یک سرزمین بزرگ اسلامی نه از روی تصادف بلکه از روی برنامه ای خاص بوده است. امروز برای برند کردن یک محصول تجاری چه زحماتی که کشیده نمی شود، لذا  با شرایط رسانه ای در گذشته مطمئناً برنامه ای مدون وجود داشته است که کاشان به  دارالمؤمنین شهره گشته است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در خصوص نقش بانوان در پیشینه تاریخی دارالمؤمنین اظهار داشت: اینگونه نیست که مدرنیته فرهنگ کار را برای بانوان امروزی ارمغان آورده باشد. کاشان شهریست که از دیرباز بانوان آن کارآفرین بوده اند و حاصل دسترنج آنان در دنیا سرآمد بوده است. فرش کاشان در دنیا به در و دیوار منازل و اماکن نصب می شده است و هرچه بر کهنگی و قدمت آن افزوده می شده، ارزش مادی آن نیز زیاد می شده است. جالب آنجاست که این کارآفرینی با خصوصیات ذاتی بانوان همچون هنرمندی و عاطفه آنها سازگار بوده و در کنار درآمدزایی، ضامن نشاط و امنیت، حجاب، پوشش و خانه داری زن نیز بوده است.

رئیس اسبق دانشگاه کاشان برنامه محوری بر طبق نقشه راه قرانی و معارف دین را از اجزای اصلی تشکیل دهنده هویت دارالمؤمنین برشمرد و نقش دو گروه را در آن بارز دانست.

وی در خصوص این دو گروه موثر در تشکیل فرهنگ دارالمومنین گفت: گروه اول علماء و بزرگانی بوده اند چنین نقشه راهی را با کتب و بیوت خود به روز کرده و مردم را هدایت می کرده اند و گروه دوم مادران کاشانی بوده اند که به دلیل تربیت اجتماعی فوق العاده در خانواده ها، دارالمؤمنین را مدیون خود نموده اند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه باید با ابزار و دانش امروزی گذشته خود را احیاء کنیم، بانوان را از ستون های اصلی این امر دانست و در خصوص نقش آنان در احیای دارالمؤمنین گفت: زن امروزی می بایست در درجه نخست جایگاه ویژه خود را دریابد. جایگاه اول طلاق در استان شایسته ما نیست و شما بانوان کاشانی باید به نماینده خود کمک کنید تا سند جامع حوزه بانوان تدوین شود.

وی افزود:  زمان محدود و امکانات کم است و راهی به جز اولویت بندی نداریم. برای رسیدن به آینده بزرگ که آرزوی همگی ماست، برنامه ریزی و حرکت در آن مسیر شرط اصلی است.

گفتنی است نشست نمایندگان گروه های مختلف بانوان کاشان با سیدجواد ساداتی نژاد به همت مشاور امور بانوان دفتر نماینده در کانون الزهرا کاشان برگزار شد.

 


برای آگاهی از آخرین مطالب و پیوستن به کانال ما در سروش اینجارا کلیک کنید. کانال سروش

لینک کوتاه مطلب: http://drsadatinejad.com/?p=12136

این مطلب را به اشتراک بگذارید :